reklam
Ana Sayfa Gündem 18 Mart 2017 2742 Görüntüleme

Anamur’lu Yönetmenden ” Birileri Var-Şehitler ” Belgeseli


Alanya Belediyesi, vatan savunmasında canlarını feda etmiş şehitlerimiz için önemli bir çalışmaya daha imza attı.

Alanya Şehitleri için hazırlattırılan Birileri Var-Alanya Şehitler Belgesel Filmi 18 Mart 2017 Cumartesi günü saat 20:00’de Alanya Kültür Merkezi’nde yayınlandı.
Alanya Belediyesi tarafından yaklaşık 4 aylık bir çalışma sonucu hazırlattırılan, Şehit Aileleri’nin duyguları ve anılarından oluşan röportajların yer aldığı Alanya Şehitler Belgesel Filmi’nin galası, Çanakkale Şehitlerini Anma ve Zafer Haftası olan 18 Mart günü büyük bir katılımla Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in ev sahipliğinde yapılan Gala programı öncesi,Alanya Belediyesi Alanya Kültür Merkezi girişinde davetliler için Mehteran Konseri de düzenlendi. Türkiye’de ilk kez bir filmin galası Mehteran Takımı ile gerçekleşmiş oldu.
İlk gösterimin yapılacağı 18 Mart günü öncesi Alanya Belediyesi tarafından şehir genelinde yer alan tüm billboardlarda ‘Birileri Var-Alanya Şehitler Belgesel Filmi’nin duyurularına başlandı. Filmin ilk fragmanı 11 Mart günü Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ait sosyal medya hesabından paylaşılırken yayınlanan her iki fragman da büyük ilgi gördü. İlk fragmana bir haftada yaklaşık 360 bin kişi erişim sağladı.
Şehit Aileleri’nin de katıldığı Gala gösteriminde Filmin hazırlanmasını sağlayan set ekibi de yerini aldı. Yönetmenliğini Muhammed İbrahim Arıkan’ın gerçekleştirdiği Birileri Var-Alanya Şehitler Belgesel Filmi’nin Görüntü Yönetmenliğini ise Evren Özgür yaptığı filmde ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın Şehitler Ölmez ve Osman Öztunç’un Oğul şarkısının yanı sıra Sibel Pamuk’un eledim eledim türküsü yer aldı.
16 kişilik bir ekip tarafından 14 günde tamamlanan çekimlerin ardından belgesel film sinemalar için gösterime hazırlandı.

Birileri Var-Alanya Şehitler Belgesel Filmi’nin Yönetmenliğini gerçekleştiren Muhammed İbrahim Arıkan’ın,gala gösteriminden sonra yaptığı açıklamadaBu gün galası gerçekleşen ve yönetmenliğini gerçekleştirdiğim Alanya Şehitler Belgesel Filmi’nin ilk gösterimini 600 kişilik salonda 800 kişi izledi. Salon dışında kurulan perdede de 300 kişinin izlediğini öğrendik.
Şehitlerin anılarını yaşatabilmek gurur verici.
Alanya Belediye Başkanımız Sn.Adem Murat Yücel’e ekibimize olan ilgi ve alakaları dolayısıyla teşekkür ederim” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster