reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 27 Kasım 2016 2908 Görüntüleme

Anamur’lu Öğretmenlerimiz İtalya’dan Döndü

Anamur’lu Öğretmenlerimiz İtalya’dan Döndü

ANAMUR-GAZİ MESLEKİ VE ANADOLU LİSESİ  İTALYA’DAN DÖNDÜ…

Anamur Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje ekibi İtalya’nın Massa şehrinde düzenlenen “Winds of Change: A European Energetic (R)Evolution” Erasmus + K219 Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar projesi kapsamında gerçekleştirilen öğretmen eğitimini tamamladı.

İtalya’nın Massa şehrinde kasım ayında düzenlenen Erasmus + Programı K219 Okullar Arası Stratejik Ortaklıkları kapsamında 2016-1-ES01-KA219-025162_7 nolu “Winds of Change: A European Energetic (R)Evolution” adlı projeye katılan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje ekibi Anamur’a döndü.

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan DOĞAN, “Winds of Change: A European Energetic (R)Evolution” adlı projenin ilk toplantısının okulumuzdan 3 öğretmenin katılımıyla İtalya’da gerçekleştirildiğini belirterek, “İspanya, İtalya, Almanya, Avusturya, Portekiz ve Kıbrıs’tan proje ortaklarımızla Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımıyla ilgili yapılacak programlar doğrultusunda 3 yıl birlikte çalışacağız. Bu çalışmalarla öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yenilenebilir enerji kaynaklarının etkin şekilde kullanımını, kültürlerarası diyalog kurabilmeyi, özellikle İngilizce dilinin kullanımını geliştirmeyi ve öğrenciler arasındaki farklılıkların giderilmesine yönelik çalışmaları gerçekleştireceklerini söyledi.

İtalya toplantısı ile ilgili bilgi veren proje sorumlusu İngilizce Öğretmeni Yeşim YILDOĞAN;  İtalya’nın- Massa Şehrindeki ortağımız olan “IIS BARSANTI” okulunun düzenlediği toplantıda 5 gün boyunca; ortakların tanışması, proje anlaşmasının imzalanması, bütçenin gözden geçirilmesi, planlanan aktivitelerin gözden geçirilmesi, Projede yer alacak öğrenci ve kriterlerinin seçimi ve projenin uygulama sürecinde yapılacak logo, web araçlarının etkin kullanımı, e-twiningten yararlanma , ders içeriklerinin hazırlanması sunumu, yaygınlaştırıcı faaliyetlerin hazırlanması vb. iş ve işlemlerle ilgili bilgi ve eğitimler aldık. Son gün  İtalya-Pisa gezmesi ile birlikte ülkemize döndük. Dedi.

Bilgi: Teknik Mdr. Yrd. Kerim TEKKEŞİN

italya2 italya1

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

LİDER OLUNMAZ; LİDER DOĞULUR!

LİDER OLUNMAZ; LİDER DOĞULUR!

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster