reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 1 Haziran 2015 3719 Görüntüleme

Anamur Ortaokulu öğrencilerinden Örnek Davranış

Anamur Ortaokulu öğrencilerinden Örnek Davranış

Anamur Ortaokulu 7 .  sınıfında eğitim- öğretim gören öğrenciler , İngilizce dersinde işledikleri “ÇEVRE “ konusunda hem diğer arkadaşlarını hem de ilçe halkını bilinçlendirmek amacıyla bir etkinlik düzenlediler.

Anamur Ortaokulu müdürü Mustafa KAPLAN’ın  başkanlığında , Müdür yardımcısı Ali Kemal CENGİOĞLU , İngilizce Öğretmenleri   Ülgen YETİŞ, Gülname KAYHAN, Melek Özlem YILMAZ, Aliye Tuğba İLKYAZ ile Görsel Sanatlar öğretmeni Mevlüt YILMAZ’ın Çevre duyarlılığını arttırmak amacıyla öğrencilerle birlikte “Çevremi Koruyorum Suça Ortak Olmuyorum ”sloganı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz M.Aziz DAĞISTAN’ın katılımıyla 01.06.2015 tarihinde Çevre duyarlılığını arttırmak için düzenledikleri etkinlikte, eski Cumhuriyet meydanında toplanan 7 sınıf öğrencileri, ellerinde taşıdıkları pankartlar ve attıkları sloganlarla seslerini duyurmaya çalıştılar.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Aziz DAĞISTAN yaptığı konuşmada , çevre temizliğinin önemi ve çevreye karşı  duyarlı olmamızın gerekliliğini vurgulamıştır.

Cumhuriyet Meydanına toplanan 75 öğrenci dört gruba ayrılıp ,  Atatürk Bulvarı, Akdeniz Caddesi ve Bankalar caddesine dağılarak çevrelerinde gördükleri çöpleri, ellerinde bulunan çöp poşetlerine topladılar.

Toplamış oldukları çöpleri okul bahçesinde hazırlanmış olan dünya haritası üzerine döken öğrenciler , “ Böyle Bir Dünya İstemiyoruz “ dediler ve çöpleri tekrar toplayarak çöp konteynerlerine döktüler.

Anamur Ortaokulu müdürü Mustafa KAPLAN , “Okulumuz  İngilizce öğretmenleri  7. Sınıf İngilizce dersi ünitesinde olan “ Çevre ”  konusunda hem öğrencilerimizi hem de çevremizi bilinçlendirmek amacıyla böyle bir program düzenlediler. Programımız aynı zamanda 5 haziran “ Dünya Çevre Günü “ ne dikkat çekmek için yapılmıştır.behlül aydın

Öğrencilerimiz arasında çevre ile ilgili slogan yarışması da  yapılmış ve öğrencilerimizden Behlül Aydın      “ Çevremizi Koruyalım , Suça Ortak Olmayalım “ sloganıyla birinciliği kazanmıştır.

Kaplan Ayrıca , 3 Haziran Çarşamba günü yapacağımız Yıl Sonu Etkinliğimize Tüm Anamur’lu hemşerilerimizi davet ediyoruz “ dedi.

 

fdfd dd ff20150601_103108 20150601_103103

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster