reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem, Spor 30.05.2015 3402 Görüntüleme

Şampiyon Sporculardan Örnek Davranış

Bir ihtiyaç sahibinin akülü sandalyeye kavuşturulması amacıyla düzenlenen ve 16 Takımın katıldığı ,  yaklaşık üç aydır Şampiyon Halı Sahada devam eden turnuvada bugün,Tokgöz Fırın takımı ile ADB yapı takımı (Aziz Deniz Bozkurt Yapı ) final maçı oynadı.

hg

Turnuvanın amacı ihtiyaç sahibi bir engelliyi akülü sandalye sahibi etmekti. Yarısı turnuvaya katılan sporcular  diğer yarısı ise şampiyon halı saha tarafından karşılanan akülü tekerlekli sandalye maç sonunda ANED ( Anamur Engeliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği ) Başkanı Hikmet Narcı’ya teslim edildi.

Halı saha turnuvası organizatörlerinden Anamur Orman İşletmesi personeli Erdal Rutbil,yaptığı açıklamada ;”Bir engelli kardeşimizi akülü tekerlekli sandalye sahibi yapabilmek için böyle bir turnuva düzenledik eğer bir kardeşimizi mutlu edebilirsek seviniriz “ ,dedi.

ANED başkanı Hikmet NARCI yaptığı teşekkür konuşmasında ; “ öncelikle bu genç sporcu arkadaşlarımızı bu örnek davranışlarında dolayı kutluyoruz. Bizde akülü tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi bir kardeşimize vererek onunda caddelere çıkabilmesini sağlayacağız. Akülü tekerlekli sandalye vereceğimiz kardeşimizde öncelikli kriterimiz ,öğrenci  sonra genç öğrenci ve gençlerimiz şeklinde sıralıyoruz. Bu çerçeve içerisinde bir kardeşimiz bu tekerlekli sandalyeye sahip olacak” dedi.

20150530_143916 20150530_143909

Şampiyon Halı Saha sorumlusu Ömer Bal ise yaptığı açıklamada ,’ Turnuvaya ilgi ve katılım çok yüksek sportmence geçti. Neticesinde bir engelli kardeşimizin  akülü sandalye   sahibi olacağını bilen sporcularımız  mutlu idi .Bu turnuvayı geleneksel hale getirip, en azından her yıl , bir ihtiyaç sahibi kardeşimize akülü sandalye vermeyi hedefliyoruz “ dedi.

Bizde Anamur Postası olarak Şampiyon Halı Sahayı böyle bir organizasyonundan dolayı tebrik ediyoruz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster