reklam
Ana Sayfa Gündem 5 Haziran 2019 2471 Görüntüleme

Anamur Belediye Başkanı KILINÇ’tan KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU

Anamur Belediye Başkanı KILINÇ’tan KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU

Anamur Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ , Anamur sahil projesinin engellenmeye çalışılması ile ilgili açıklamada bulundu.
Başkan KILINÇ yaptığı açıklamasında ; “ Son günlerde çevrecilik adına, ideolojik bakışla düşmanlık yapılmaktadır. Bir takım malum çevreler, şimdiye kadar ihmal edilmiş, halkımızın huzur içinde dinlenebileceği, piknik, mesire alanı, halk plajını engelleme gayreti içindedirler.
Ben seçim öncesi vadettiğim sözlerimin arkasındayım. Polemik konusu bulamadığı zaman, kendisiyle dövüşen 3-5 kişinin kendini tatmin için, edebiyat parçalama heveslerine tabiatı kurban edemem. Çevrecilik aynı zamanda yaşadığı mahalin çevresinin düzenli olmasını istemektir. Dokuyu bozmadan yapılan düzenlemeye karşı çıkmak Lümpen çevreciliktir. 
Ülkemizin her yerinde Alman vakıflarının çevre istismarcılarının bazılarını destekledikleri, çeşitli eylemlerle provokatörler vasıtasıyla muhalif çevreleri harekete geçirmeye çalıştıkları tarafımızca bilinmektedir. Yüksek çevre hassasiyeti olan bizler ise ezelden çevreciyiz. 
Anamur Çevre Platformu ve Anamurlu’nun Sesi internet sitesinin yayınladığı yazı bildiri ve eylemle bizim “ Karaağaç” mevkiinde küçük bir azınlığın kullandığı “Karadelik” gibi saklı, bozulmuş yolu ve kenarlarıyla otluk ve pislik olan bir yeri, halkın tamamının kullanabileceği seyyar duş kabinleri olan plaj haline getirmek istememizden rahatsız olmuşlardır. 
Anamurlu’nun Sesi’ne mesaj yazan , 20 yıldır o bölgede ikamet ettiğini söyleyen Binnaz Karagöz Hanbay Hanımefendi’nin dediği gibi “ O, toprak dökülen yer, kanalın kenarındaki yol ve yabani otların olduğu bir alan. Geceleri tekin değil, ıssız ve izbe bir alan, kanalın ve kayalığın etrafında içki içen, şişeleri kıran , şemsiyeleri yakan birileri var. O bölgenin temizlenip, ıslah edilmesi şart. İnsanlar deniz ve piknik için geliyorlar ; o bölgede fuhuş alanı, düzensizlik içinde. Bunu fark eden Anamur Belediyemizi kutluyorum; orayı sahiplenmeye çalışanlar çevrecileri kullanıyor.” 
Anamur Halkı’nın isteklerini , önceliklerini tespit etmek ve onlara hizmet etmek benim görevim ve vaadim. Piknik ve mesire yeri olmadığı için Bozyazı’ya giden ve imkanı olmadığı için hiçbir yere gidemeyen vatandaşlarımıza alternatif başka alanlar da oluşturacağım. Halkımızı Anamur’un bütün güzelliklerinden yararlandırmaya kararlıyım. Bu alan Caretta Carettalar’ın yumurtlama alanı değildir. 
Ben Anamur Belediye Başkanı olmadan önce de çevre duyarlılığı olan bir Milletvekiliydim. Çevre Komisyonu’na katkılarımı da bilen bilir. Vatandaşlarımızla birlikte, hayvanlar ve tüm çevre Anamur Belediyesi’nin ilgi ve görev alanındadır. Cenab-ı Allah’ın kutsal bir emanetidir. Çevreciliğin; Vatanseverliğin ve Milliyetçiliğin bir gereği olduğunu da bilirim.
Atalarımız ne güzel söylemiş;” Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur. Doğa bekçiyle değil, sevgiyle korunur. Sağlıklı hayat, sağlıklı çevreyle olur. Yaş kesen, baş keser”. Kur’an’da ise” Allah yükseltti ve mizanı O koydu, sakın dengeyi bozmayın.” der. Çevrenin hor kullanılması, tahrip ve israf edilmesi zararı yine kendimize dokunacak bir nankörlüktür. Ben bunların bilincindeyim. 
Bunlar çevreci mi? Bana göre onlar, doğayla savaş halindeler. Kazanırlarsa halk kaybedecektir. Daha düne kadar Bozdoğan Sahilinde ve Cerenler Mevkiinde Caretta Caretta yumurtlama alanlarında dozerle kumsalları düzenleme çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi’ne bu zatlar, niye tepki göstermedi ve neden gidip o iş makinelerinin önünde boy boy fotoğraflar çektirip sosyal medyada paylaştılar? Olay siyasi değilmiş, hem siyasi hem örgütsel ideoloji, çifte standardın katmerlenmişi. Sizler çevreci değilsiniz. Gerçek Sosyal Demokratlar ve Atatürkçüler bilerek size asla destek vermezler. 30 kişiyle yaptığınız eylem bunun kanıtıdır. Sizin gayeniz çevre değil, muhalifi olduğunuz belediye yönetimini yıpratmaktır. 
Ben mutlu azınlığın değil, Anamur Halkı’nın tamamının Belediye Başkanıyım. Deniz mevsimi geldi, harap olmuş bir çevreyi ıslah edip halka açacağız. Bundan dolayı çok mutluyum. Alternatifleri çoğaltacağım. Ormandan, hazineden, yayladan tespit ettiğimiz, Anamur Belediyesi olarak ıslahına talip olduğumuz piknik ve mesire alanları var. Bunları da açacağız. Bu alanlarda ağaçlar dikeceğiz. Olabildiğince çevreyi vatandaşlarımızla iş birliği halinde yeşillendireceğiz. 
Bizim belediyeciliğimiz çevreye duyarlı , çağdaş bir Anamur idealidir. 34 milyon borca rağmen vadettiklerimizi ve ötesini bir bir yerine getirecek planlar yapıyoruz. Gayesi çevre olanlar , umduklarından fazlasını da Anamur Belediyesi’nde bulacak ve Allah’ın izniyle bu kervan yürüyecektir.

Bizim çevreciliğimiz; halka rağmen halk için değil, halka göre halk içindir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur ” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster