reklam
Ana Sayfa Gündem 26 Haziran 2019 2144 Görüntüleme

Ak Partili Belediye Başkan Adayı; İMAMOĞLU Kazanırsa “İstifa Ederim” Demişti, …

Ak Partili Belediye Başkan Adayı; İMAMOĞLU Kazanırsa “İstifa Ederim” Demişti, …

Davultepe eski belediye başkanlarından Ak Parti’nin Mersin’deki kurucu kadrolarından Ahmet Erşahin, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri öncesinde, “İmamoğlu bu seçimi kazanırsa Ak Parti’den istifa edip CHP’ye geçeceğim. Bu kadar” ifadelerini kullanmıştı.

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye seçim sonuçlarına göre, Ekrem İmamoğlu sandıktan birinci çıkarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

2014’teki yerel seçim sürecinde Mersin Mezitli Belediye Başkan Adayı olan eski Davultepe Belediye Başkanı Ahmet Erşahin, sosyal medya hesabında bir açıklama yaparak partisinden istifa edip Cumhuriyet Halk Partisine geçeceğini açıkladı.

Ahmet Erşahin “Çok değerli kamuoyu, seçimin iptaliyle birlikte yeni süreç başladığı zaman Facebook de bir paylaşım yapmıştım Sayın İmamoğlu secimi kazanırsa CHP’ye geçeceğim demiştim.Demokratik bir ortamda geçen seçimde  sayın Ekrem İmamoğlu seçimi  kazandı. Kendisini tebrik ediyorum.

Öncelikle CHP’li arkadaşlar dün akşamdan beri “sözünü tut “ diye kafamın etini yediler. Onlara şunu hatırlatmak istiyorum.  Sayın Kılıçdaroğlu  kaç seçimde yüzde otuzun altına düşersem ‘istifa ederim’ dedi. Onlarca seçim yenildi hala lider. Sayın İnce ‘tavuk beslerim’ dedi, hala siyasi . Çölaşan ve Yaşar bey taksimde anırmayı vaat  etti. Ama anıran olmadı. Bu örnekleri çoğaltabilirim ama gerek yok.

Ben sözümün arkasındayım , Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadar Ak PARTİ’ li olmama rağmen, sırf verdiğim sözden dolayı partimden istifa edip CHP’ye geçeceğim. bu hafta noter tasdikli istifamı  yayınlayacağım. CHP üyeliğimi de Ali Doğaner kardeşim yapacakmış, onu da yayınlayacağım.Siz müsterih olun. Saygılarımla.” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster