reklam
Ana Sayfa Gündem 31 Ekim 2019 2138 Görüntüleme

Zeytin Üreticisinden,Kırılması Güç Bir Rekor

Abdullah UYSAL / anamur postası

Zeytin üreticisi , ürettiği zeytinden % 38  oranında yağ çıkınca ilgi odağı  oldu.

Bu yılın mahsulü olan toplam 313,5 Kg zeytininden yağ çıkartmak için Anamur’da bulunan Nar Zeytinyağı fabrikasına getiren Meral KAPLAN , 120.4 litre zeytinyağı alarak kırılması güç bir rekora imza attı.

Anamur Nar Zeytin yağı Fabrikası işletmecisi Nevzat NAR yaptığı açıklamada, “ Geçtiğimiz ay bölgemizin zeytinlerini son model makinelerimiz ile yağa dönüştürmeye başlamıştık. Bugüne kadar zeytinyağı fabrikamıza gelen zeytin üreticilerimizden, Cemal DOĞAN, Hayri IŞIK, Sıdıka ÇALIŞIR, Alaaddin UYSAL, Ahmet ŞEKER, Aladdin DEVECİ, Aydın HELVACI ve  Mustafa YILMAZ üç kilo zeytinden 1 kg zeytinyağı çıkartmışlardı. Bugün ise Meral KAPLAN isimli Bozyazı’lı müşterimiz , Fabrikamıza getirdiği toplam  313.5 Kg zeytinden 120.4 kilogram zeytinyağı çıkartarak yani 2.60 Kg zeytinden 1 Kg zeytinyağı elde ederek kırılması güç bir rekora imza atmıştır. Bu oran zeytinin cinsi, bakımı, hasat zamanı/şekli  ve sıkım yapan makinaların teknik özelliklerine göre değişiklik gösterse de normal şartlarda 5 kilo zeytinden bir kilogram yağ çıktığını ( bu oran zeytinin sıkımına ve cinsine göre 10-12 kg’dan bir kg zeytinyağı olarak ta görülebilir)  dikkate alırsak , müşterimiz Meral KAPLAN’ın aldığı 2.60’lık oranın bir rekor olduğunu söyleyebiliriz. Hem, son model makinelerle donatılmış Nar zeytinyağı Fabrikası olarak bizim, hem de üreticilerimizin özverili çalışmaları neticesinde , kırılması güç bu rekorlara imza atıyoruz. Üreticilerimizi tebrik ediyorum “ dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak bizde , bölgemize böyle bir hizmeti getiren NAR ZEYTİNYAĞI FABRİKASI işletmecisi Nevzar NAR’ı ve zeytininden %38 oranında yağ çıkartarak kırılması güç bir rekora imza atan  üreticimiz Meral KAPLAN’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Anamur Halkına Büyük Fırsat

Anamur Halkına Büyük Fırsat

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster