reklam
Ana Sayfa Eğitim, Ekonomi, Gündem, Politika 28 Aralık 2014 2757 Görüntüleme

YILMAZ’DAN ÇATI MUHALEFETE CEVAP

YILMAZ’DAN ÇATI MUHALEFETE CEVAP

efy
AKPARTİ Anamur İlçe Başkanını M.Feyzullah YILMAZ Yaptığı yazılı açıklamada,
YILMAZDAN ÇATI MUHALEFETE CEVAP:
Son günlerde Özellikle muhalefet partileri tarafından defalarca zikredilen Asrın Projesi Alaköprü Barajı ve K.K.T.C ye içme suyu projesi adlı devasa yatırım bizim ilçemizde gerçekleşmiştir.

Çok kıymetli hemşerilerim projenin başında zikredilen Asra damgasını vuran Enerji Sulama ve yavru vatana içme –kullanma suyu temini ile de birden çok ihtiyaca cevap verecek bu proje için Muhalefet in ucuz siyaset peşine düşüp aciz siyasi reflekslerini iktidar camiası olarak şaşkınlıkla izliyoruz.

Evet işin bizi ilgilendiren tarafı,Asra hitap eden yatarımlar yapan bir iktidarın o asrın insanına da yakışır şekilde davranacağı Büyük milletimizce de aşikardır.

Muhalafet tarafından dizayn edilen sözde provakatif eylemde hazırlanan Dövizin Bir tanesinde Triblex evin içinde yaşamını sürdürecek ailenin kullanımı ile alakalı yapılan yakıştırmayı hem Akine Hem Ormancık Hem de Sarıağaçlı Hemşerilerimiz adına kabul etmiyoruz.Muhalafetin Hazırladığı Dövizde Triblex dairenin 1.katını hayvan barınağına benzetmesi ve diğer yakıştırmaları orada yaşayan insanlara olan saygılarını ortaya koymaktadır.

Bu projede bölge insanına sıkıntı yaşatmanın adına projenin bir ayağı olan içme suyu özelliği olması dolayısıyla kanuna göre yerleşim bölgesi ile tesisin arası 1 km olması gerekirken Banklar kurulunda alınan kararla yerleşim bölgesi tesbitinde bölge insanı nın alışmış olduğu çevrede inşa edilmesi düşünülerek bölge insanının lehine pozitif ayrımcılık yapılmıştır.

Bölge insanına yönelik yapılan evler için Resmi makamlar tarafından hiçbir zaman muhalefetin konuştuğu rakamlar açıklanmamıştır.Çevre ve Şehircilik bakanlığı ilgili dairesinden aldığımız bilgilere göre Evlerin fiatları nın 118.000 TL Civarında olduğu,kesinlikle Kdv veya faiz uygulanmayacağı ödemeleri ile alakalı teslimden 5 yıl sonra ödemenin başlayacağı ve 20 yılda eşit taksitlerle alınacağı ve fiyatta değişiklik yapılamayacağı bilgisini de kamuoyu ile paylaşırız.

Arazi meselesi ise 2015 de tarım ıslahı ile arazilerin tesviyesinin sağlanmasıyla en geç Ağustos ayında ekimi yapılacak çilek tarımı öncesinde mutlaka teslim edileceği yönünde çalışmaların hızla sürdüğü bilgini almış bulunmaktayız.

Ayriyeten bölge insanımızın sosyal ihtiyaçlarını da içeren Cami Okul Köy Konağı ve arıtma olmak üzere ihtiyaçlarına cevap verecek tesisler de halkımızın hizmetine sunulmaktadır.

Son olarak insanımıza hizmet üretmeyi değil,laf üretmeyi prensip haline getirmiş Muhalefet partilerinin,Milletin duygularını istismar ederek değil,adı Asırlık projeler olmasa da Milletin Menfaatine hizmetlerde bulunmak üzere projeler üretmeye davet ediyorum,dedi.

Anamur Kamuoyuna özellikle Akine Ormancık ve Sarıağaçlı kardeşlerimize saygı ile duyuruyoruz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster