reklam
Ana Sayfa Gündem 8 Ağustos 2020 580 Görüntüleme

YILANIN ISIRDIĞI YAVRU GEYİK,MUZ SERASINA SIĞINDI

YILANIN ISIRDIĞI YAVRU GEYİK,MUZ SERASINA SIĞINDI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Bir yılan tarafından ısırılıp muz serasına sığınan  yavru geyik , yakalanarak yetkililere teslim edilip tedavisinden sonra da doğal ortama bırakıldı.

Mersin ili Bozyazı ilçesinde meydana gelen olayda , aracı ile Gürlevik mahallesi istikametine gitmekte olan İsmet GEDİK, yola çıkan bir geyik yavrusuna çarpmamak için aracını durdurdu.

O esnada panikleyen yavru geyik, orada bulunan muz serasına girdi. Sığındığı seranın sahibi Cavit SABIR ve onu gören İsmet GEDİK yavru geyiği yakalayarak , Anamur Doğa Koruma ve Milli Parklar şefliğine haber verdiler.

Yavru geyiği teslim alan Doğa Koruma ve Milli Parklar ekibi , geyiğin bir yılan tarafından ısırılmış olduğunu tespit ederek  ilk müdahalesinin yapılması için veterinere götürdüler.

Burada yapılan ilk müdahalenin ardından sağlığına kavuşan  yavru geyik , Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından kendi yaşam alanı olanı olan doğal ortama bırakıldı.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, yavru geyiğin hayatını kurtaran Doğa Koruma ve Milli Parklar ekibine, İsmet GEDİK’e ve Cavit SABIR’a teşekkür ederiz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil