reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 23 Şubat 2021 242 Görüntüleme

Yaylalardaki 23 Hırsızlık Olayı Aydınlatıldı, 3 Kişi Tutuklandı

Yaylalardaki 23 Hırsızlık Olayı Aydınlatıldı, 3 Kişi Tutuklandı

Abdullah UYSAL / anamur postası

Son dönemlerde Anamur yaylalarında artan hırsızlık olayları ile ilgili harekete geçen Anamur Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi ( JASAT )’inin başarılı çalışmaları neticesinde , 23 hırsızlık olayı aydınlatıldı ce olayla ilgili 3 kişi tutuklandı.

Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından Çukurabanoz Mahallesine bağlı Kaş, Akpınar ve Abanoz Yaylalarında son dönemde meydana gelen faili meçhul hırsızlık olayların aydınlatılması, şüphelilerin tespiti ve yakalanması maksadıyla yapılan araştırmalar sonucunda;

15 ayrı şahsa ait yayla evine giriş kapısı kırılarak girildiği, evde bulunan av tüfeği, televizyon, matkap, ceviz, badem ve biber gibi gıda malzemeleri ve muhtelif ev eşyaların çalındığı tespit edilmiştir.

Jandarma ekipleri; görgü tanıklarının beyanı ve 4 gün süre ile 12 saatlik güvenlik kamerası görüntü analizi sonucunda şüpheli 1 araç ve 3 şahıs tespit etmiştir. Hırsızlık olayında kullanılan aracın hırsızlık sonrası kaza yaptığı, çekici vasıtası sanayiye tamir için getirildiği, hırsızlık şüphelisi 3 şahsın ve çalınan malzemelerin araçta olduğu güvenlik kamerasından tespit edilmiştir.

Şüphelilerin kimlik ve adreslerini belirleyen Jandarma ekipleri 3 ayrı adrese eş zamanlı olarak icra ettikleri operasyon ile şüpheli şahısları ve hırsızlık olayında kullanılan aracı yakalamıştır.

Gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinde hırsızlık olaylarını kendilerinin gerçekleştirdiğini itiraf etmişlerdir. Şüpheli şahısların yakalanması ile 23 ayrı hırsızlık olayı aydınlatılmıştır.

Şüphelilere ait ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda çalıntı; 3 adet av tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet televizyon, 35 kg ceviz, 25 kg nohut, 1  adet su dinamosu, 1 adet alüminyum tencere, 4 adet matkap, 119)adet av tüfeği fişeği, 18 adet bıçak, 3 adet satır, 2 adet nacak, 2 adet tahra, 10 kg toz biber, 229 kg badem, 4 adet spiral makinası,  2 adet hilti, 1 adet el panyası, 2 adet tv kumandası, 15 metre elektrik kablosu, 3 adet ampul, 1 adet güneş enerji paneli ele geçirilmiş ve sahiplerine teslim edilmiştir.

23 ayrı hırsızlık olayının faili olduğu tespit edilen  3 şüpheli şahıs sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil