reklam
Ana Sayfa Gündem 14 Mayıs 2021 306 Görüntüleme

Valilik Açıklama Yaptı ; Saldırı Değil, Trafik Kazası Sonrası Yaşanmış Adli Bir Olaydır

Valilik Açıklama Yaptı ; Saldırı Değil, Trafik Kazası Sonrası Yaşanmış Adli Bir Olaydır

Abdullah UYSAL / anamur postası

Dün Bozyazı’da meydana gelen ve bir trafik kazası sonrası yaşanan olay için bazı sosyal medya hesaplarında “ Mersin’de, Erbil’den gelen Kürt aileye saldırı “ şeklinde paylaşılan haber ile ilgili Mersin Valiliği bir basın açıklaması yaptı.

Mersin Valiliği açıklamasında; “ Mersin İli Bozyazı İlçesi Gözsüzce  Mahallesi Sırtlan Mevkiinde  D-400 karayolu üzerinde 13 Mayıs 2021 günü saat 16:00 sıralarında Kuzey Irak’ın Erbil şehrinden yola çıkarak Antalya’ya gitmekte olan Irak vatandaşı bir ailenin içinde bulunduğu araç ile Bozyazı nüfusuna kayıtlı üç vatandaşımızın içinde bulunduğu araç maddi hasarlı trafik kazasına karışmışlardır. Kaza sonrası taraflar arasında başlayan sözlü tartışma yaralamalı kavgaya dönüşmüş ve Irak vatandaşı araç sürücüsü diğer araçta bulunan şahıslarca darp edilmiştir.

Olay trafik kazası nedeniyle yaşanmış olup bazı sosyal medya hesaplarında çarpıtılarak yapılan paylaşımlar asılsız olup tamamen adli bir olaydır. Olay ile ilgili olarak 3 şüpheli gözaltına alınmış olup adli süreç devam etmektedir. Irak vatandaşı M.M.K isimli şahıs Anamur Devlet Hastanesinde tamamlanan tedavinin ardından 14.05.2021 tarihinde taburcu edilmiştir. Büyük bir üzüntü duyduğumuz olayda yaralanan Iraklı şahıs ve ailesi ilçemizde bizim misafirimizdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur “dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil