reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 27 Mayıs 2016 1900 Görüntüleme

Üretici Satamıyor Tüketici Alamıyor

Üretici Satamıyor Tüketici Alamıyor

Tarlada ürünleri para etmeyen üreticiler şaşkın , tüketiciler ise fiyatın yüksek olmasından şikayetçi.Pekala nasıl oluyor da üreticinin mahsulü para etmezken tüketici ucuza mal alamıyor.
Bölgemizde bugün için sebze ve meyve üreticileri , salatalık 30 kuruş,patlıcan 40 kuruş,domates 40-60 kuruş,dut 1-2 lira ve çilek 1.70-2.10 liraya satamaz iken ,Büyükşehir hal fiyatlarına baktığımızda domatesin 2 – 3.50 lira ,Dut 3.00-5.00 lira,patlıcan’ın 2.00-3.50 lira ,salatalık 2.00 -3.50 liraya çilek ise 5.50 – 7.50 liraya satılmakta olduğunu görüyoruz.
Örtü altı ve açık sebze ve meyve üreticiliği yapan çiftçilerimiz , ürünlerini satamaz  ve ürünlerini hayvanlarına yem olarak kullandıklarını ifade ederken,biz üç kilo patlıcan veya dört kilo salatalık satıp bir ekmek alamazken , bizim ürünlerimizin metropol şehirlerde nerede ise on katına satılıyor olmasına anlam veremiyoruz. Biz aylarca emek çekip ürün yetiştiriyoruz ,akşama kadar toplayıp satıyoruz ancak yevmiyemizi bile kurtaramazken ,birileri bir günde bizim sırtımızdan para kazanıyor, böylece hem biz zarar görüyoruz hem de tüketici zarar görüyor diye dert yandılar.

patlıcan salatalık

Fotoğraf : tekelihaber.com

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster