reklam
Ana Sayfa Gündem 30 Ekim 2020 392 Görüntüleme

TÜRKİYE’DE BİR İLK , ” TIRMIK TİMİ ” KURULUYOR

TÜRKİYE’DE BİR İLK , ” TIRMIK TİMİ ” KURULUYOR

Abdullah UYSAL / anamur postası

Ülkemiz genelinde son günlerde yaşanan  ve terörle bağlantılı olduğu düşünen orman yangınlarında yüzlerce  hektar ormanlık  alanımız ve hatta yerleşim yerlerimiz zarar gördü.

Anamur’lu hemşerilerimizde son günlerde ilçemizde de  yaşanılan yangınlardan ders çıkararak yangının başladığı andan itibaren ekiplerin yangın yerine gelip müdahale edinceye kadarki geçecek  zamanı değerlendirmek ve yangına ilk müdahaleyi bilinçli bir şeklide yapabilmek  için  “ TIRMIK TİMİ “ kuruyorlar.

Geçtiğimiz günlerde en büyük yangınlardan birini yaşayan Karaağa mahallesinden emekli biyolog Hüseyin KETİR , “ Yangın söndürme ekiplerinin yangına müdahale için gelinceye kadarki zamanda bizde boş boş bekleyemezdik. Ancak bu yangın esnasında gördük ki , herkes kendince bir şeyler yapmaya çalışıyor ama planlı olmayınca kimsenin elinden bir şey gelmiyordu.  Akciğerlerimiz yanarken çaresiz kalmak çok zordu .Herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor ama plansız ve rastgele olmuyor. “TIRMIK TİMLERİ “  oluşturma kararı aldık. Yangına daha planlı ve timi taşıyan araçlarımız ile  hızlı müdahale edeceğiz artık. Yangın çantalarımız hazır olacak, her timde ağaç motorumuz olacak , ”TIRMIK TİMİ ” ‘mize ilk yardımı Anamur Belediyesi yaptı bile “ dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak , orman yangını yaşanan bölgede daha planlı ve daha hızlı bir şekilde müdahalede bulunmak üzere kurulan “ TIRMIK TİMİ” ‘ni kutluyoruz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil