reklam
Ana Sayfa Gündem 18 Mayıs 2015 3129 Görüntüleme

Toplu Açılış Töreni ve Sinan Özen Konseri

Toplu Açılış Töreni ve Sinan Özen Konseri

Anamur’un 250 bin nüfusa hitap edecek Atık Su Arıtma Tesisi’nin ve uygulaması tamamlanan 10 projenin açılışı muhteşem bir törenle yapıldı.

16.05.2015 günü Fatih Mahallesinde gerçekleştirilen Atıksu Arıtma tesisi açılışına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Adayı Oktay Öztürk, Mersin Milletvekili adayı Ali Yücelen, MHP İlçe Başkanı Erdal Bulut, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Arıtma Tesisi açılışında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz geride bırakılan bir yılın ardından proje açılışlarının başladığını 3 yıl içinde bir çok projenin uygulamaya geçirilerek açılışının yapılacağını kaydetti. Başkan Kocamaz kanalizasyonu olmayan altyapı bulunmayan köy kalmayacak dedi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe yaptığı konuşmada Atıksu Arıtma Tesisi için projeler hazırlandığını, projenin uygulanması için sayısız defa Ankara’ya gittiğini , bu projenin açılışının da Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılmasının nasip olduğunu belirtti. Başkan Türe Atıksu Arıtma Tesisi’nin yanı sıra aynı gün 9 projenin daha toplu açılışlarının gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

Meski Genel Müdürü Turgut Aybak yaptığı konuşmada Anamur Atıksu Arıtma Tesisi’nin maliyetinin 18 milyon TL olduğunu söyledi.

Kurdela kesimin ardından Başkan kocamaz ve Başkan Türe arıtma sistemini faaliyete geçirecek butona birlikte bastı. Protokole Arıtma Tesisi otomosyon sistemi hakkında bilgi verildi. Protokol daha sonra basın mensupları ile birlikte devasa tesisi gezdi.

SİNAN ÖZEN KONSERİ

Açılış programı kapsamında Anamur Belediyesi Sosyal Tesislerinde Toplu Açılış Töreni  kurdela kesimi ve Gençlik Şöleni kutlamaları yapıldı.  Sevilen sanatçı Sinan Özen etkinlik kapsamında sahne aldı.

Anamur Belediyesi Mehter Takımı, Anamur Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi Türk Halk Müziği Korosu, KSGM Mersin İl Birincisi Minikler Halkoyunları Ekibi Münevver Gümüş, Ali Koyu ve diğer yerel sanatçıların konserinin ardından 10 ayrı projenin gösterimi Anamur Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan video gösterim eşliğinde gerçekleşti. Video gösterim sonrası sahnede kurdela kesimi yapıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mersin Milletvekili Adayı Oktay Öztürk halka hitap etti. Oktay Öztürk işte belediyeler, işte başkanlarımız, işte icraatlar, Bizimle Yürü Türkiye dedi. Öztürk’ün konuşması büyük alkış aldı.

Ünlü Sanatçı Sinan Özen, Sosyal Tesisi dolduran binlerce kişiye unutulmaz anlar yaşattı. Sahneden seyirci ile düet yapan Özen başkan Mehmet Türe, Mersin Milletvekili Adayı Ali Yücelen ve MHP İlçe Başkanı Erdal Bulut ile birlikte ellerde Türk Bayraklarıyla havai fişek gösterisi eşliğinde ‘bir başkadır benim memleketim’ şarkısını söyledi.

Sinan Özen son olarak Belediye Başkanı Mehmet Türe ve MHP Milletvekili Adayı Ali Yücelen ile birlikte yaklaşık 10 bin kişiyi arkasına aldı ve selfi (özçekim) çektirdi. Programda Arıtma Tesisinin Yanında Anamur Belediyesi Sosyal Tesisleri, 6 yeni çocuk oyun parkı, F-4 Savaş Uçağı ve M60 Tank sergisi, Yeni Mahallelerin parke yolları, Saat Kulesi, Kent Anons sistemi ve Anamur Belediyesi Sinemasının açılışı gerçekleşti.   Başkan Türe konser sonunda Özen’e Anamur Muzu ve muzlu kadın heykeli takdim etti. MHP Mersin Milletvekili Adayı Ali Yücelen de sanatçıya çiçek takdim etti.

DSC_9739 DSC_0680 DSC_0463 DSC_0161

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster