reklam
Ana Sayfa Gündem 2 Şubat 2019 1831 Görüntüleme

TEMEL ” EMİTT’te Anamur’u Yeterince Temsil Edemedik “

TEMEL ” EMİTT’te Anamur’u Yeterince Temsil Edemedik “

Dünyanın en büyük fuarlarından ve dünya turizm sektörünün de buluşma noktası olan ve İstanbul’da gerçekleştirilen   EMİTT fuarında Anamur’u yeterince temsil edemedik.

Bu yıl 23. Gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyehat Fuarına Brezilya, Japonya, Çin, Gürcistan, Güney Kore, Güney Afrika, Azerbaycan, Küba, Makedonya, Yunanistan, Bosna Hersek, Özbekistan, Nepal, Hindistan, KKTC, Bulgaristan, Lübnan, Maldivler, Moğolistan, Kosova, Filistin, Sırbistan, Kırgızistan ve İran’ın yanı sıra Endonezya ve Malta gibi ülkelerinde katıldığı bu fuarda maalesef Anamur’umuzu layık olduğu şekilde temsil edemedik.

Oysa bu tip fuarlar ,bir bölgedeki sektörlerin ve ürünlerinin gösterilerek ziyaretçileri etkilemede en önemli fırsatlardır.

Anamur Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Aday adayı ve Ay-Temel Tarım adı altında Sebze ve Meyve Toptancılığı yapan Ayhan Temel , EMİTT fuarında Anamur’umuzun layık olduğu şekilde temsil edilmediğini belirttiği açıklamasında ; “Uluslar arası bir fuarda dar imkanlarla Anamur turizm derneğimiz fuara katılmış, kendilerine teşekkür ederiz. Arkasında Anamur turizm festivali diye milyarlarca para verip konser yapıp ,çuvalla para ödeyip, bir iki Ankaralı Konyalıya türkü dinletmeyle turizme katkı yaptık sananlar, halbuki uluslar arası bir fuarda çok az paralarla küçük desteklerle Anamur’u dünyaya tanıtmaya kılını kıpırdatmamıştır. ilk resim Anamur temsilcilerimizin 2 kg Kamkat 5 kg muz, diğer resimler bilakis komşu ilçe Gazipaşa Ak Parti belediye Başkanı Adil Çelik ve ekibine aittir kendisine teşekkür ederim. Bizim de böyle bir başkanımız olur inşallah . Anamur’lular olarak 2 kere düşünmeliyiz “ dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster