reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 15 Aralık 2014 2776 Görüntüleme

TCG Anamur Gemisi Yarın Anamur’da

TCG Anamur Gemisi Yarın Anamur’da

genı
Türkiye Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Anamur Belediyesi’nin talebini geri çevirmeyerek TCG Anamur adlı Mayın Gemisini ziyarete açmak için Anamur’a gönderiyor.

Deniz Kuvvetleri bünyesine ilk olarak 2005 yılında giren ve yaklaşık maliyeti 120 milyon euro olan dünyanın en gelişmiş mayın avlama gemilerinden TCG Anamur ziyarete açılmak için Anamur’a doğru yola çıktı.

7 Subay, 24 Astsubay, 11 Uzman Erbaş, 9 Uzman/er ile 54,5×9,66×2,6 metre ebatlarındaki Aydın Sınıfı Mayın Avlama Gemisi TCG Anamur (M-269) Türk ve Dünya sularında görevini sürdürmeye devam ederken Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin talebi ile ziyarete açılmak üzere Anamur’a geliyor. Anamur iskele açıklarında demirleyecek olan dev mayın gemisi TCG Anamur saat 10:00’da protokol ziyaretine açılacak. Saat 14:00’de vatandaşların da ziyaret edebileceği TCG Anamur’a ulaşım yatlarla sağlanacak.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe TCG Anamur adlı mayın gemisini görmek isteyen tüm vatandaşları 16.12.2014 Salı günü Anamur İskelesi’ne davet etti.
kaynak : www.Anamur.bel.tr

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster