reklam
Ana Sayfa Gündem 24 Mayıs 2019 2048 Görüntüleme

ŞÜKRÜ KÖYMEN İLKOKULU DIŞARIDA GÜNÜ

ŞÜKRÜ KÖYMEN İLKOKULU DIŞARIDA GÜNÜ

Okul öğrencilerinin açık havada zaman geçirmelerinin fiziksel ve zihinsel sağlıkları önemine dikkat çekmek amacı ile başlatılan “ Okul Dışarı Günü ” ne Anamur’dan Şükrü Köymen İlkokulu’da destek verdi.

 Şükrü Köymen İlkokulu, açık havada oynamayı ve öğrenmeyi kutlamak ve ilham almak için yapılan küresel bir kampanya olan “Okul Dışarıda Günü” etkinliklerine dahil oldu.

   Milli Eğitim Bakanlığı 1,6 milyon öğrenci için geçtiğimiz günlerde “Dersi açık havada işle” şeklinde çağırıda bulunmuştu.

   Milli Eğitim Bakanlığının çağrısına destek veren Anamur Şükrü Köymen İlkokulu Müdürü Ramazan TOK yaptığı açıklamada , “ Okulumuz öğrenci ve öğretmenleri ile bu çağrıya duyarlılık göstererek , 23 Mayıs’ta çeşitli etkinliklerde bulunduk. Etkinlik çerçevesinde;

 1. Sınıflarımız ,  okul yakınlarında bulunan parka çiçek diktiler, killerle geometrik şekiller yaptılar ve postaneye giderek Bursa’daki kardeş sınıflarına mektup gönderdiler.

2. Sınıflarımız,doğa yürüyüşü yaptılar ve komşu okula giderek oradaki arkadaşlarıyla tanışıp kitap okuma etkinliği yaptılar.

3. Sınıflarımız , ormana gidip yön bulma etkinlikleri yaptılar.

4. Sınıflarımız okul bahçesine büyük bir Türkiye haritası çizerek öğrencilerle illerimizi ve komşu ülkelerimizi harita üzerinde çakıl taşları ile gösterdiler.

  Ayrıca öğrencilerimiz ,  Müzik öğretmenimizle  gün boyunca bahçede gitar çalarak,öğrencilerle şarkı söylediler ” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster