reklam
Ana Sayfa Gündem 9 Mayıs 2019 1759 Görüntüleme

SİLİFKE BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI

SİLİFKE BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI

Mersin’in Silifke ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Mücahit Aktan, kız kardeşi Meryem Aktan’ı tabanca ile vurulması olayı ile ilgili tutuklandı. Meryem Aktan’ın, hayati fonksiyonlarını kaybettiği ve makineye bağlı olduğu öğrenildi.
İlçeye bağlı Taşucu Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki Yalı Villaları’nda dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan, eşinden bir süre önce ayrılıp tek başına yaşayan kız kardeşi Meryem Aktan’ı, bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışmada tabanca ile vurdu. Tartışma sırasında Başkan Aktan’ın, tabancasından atıldığı belirlenen 3 kurşundan biri kız kardeşinin kafasına isabet etti. Ağır yaralı olarak kaldırıldığı Silifke Devlet Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapılan Meryem Aktan, ardından Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Aktan’ın hayati fonksiyonlarını kaybettiği ve makineye bağlı olduğu öğrenildi.

Olayın ardından gözaltına alınan Silifke Belediye Başkanı Mücahit Aktan, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde alınan ifadesinin ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Başkan Aktan, Cumhuriyet Savcılığı’nca alınan ifadesinden sonra, tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Başkan Aktan, savcılık ifadesinde olduğu gibi mahkemede de tabancanın bir kaza sonucu patladığını söylediği iddia edildi.

Meryem Aktan’ın, hayati fonksiyonlarını kaybettiği ve makineye bağlı duruma olduğu öğrenildi.

Nöbetçi mahkeme Başkan Mücahit Aktan hakkında tutuklama kararı verdi. Mahkemenin verdiği tutuklama kararı ile başkan Mücahit Aktan, yoğun güvenlik önlemleri altında Silifke Cezaevine götürüldü. Bu arada, çok sayıda partili ve başkanın aile fertleri de gelişmeleri adliye önünde bekleyerek takip etti. MHP Mersin Milletvekilleri Oktay Kılavuz ile Baki Şimşek’in de dün geceden itibaren Silifke’de gelişmeleri takip ettiği öğrenildi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster