reklam
Ana Sayfa Gündem 18 Mayıs 2024 321 Görüntüleme

Şehadetinin 45. Yılında Ülkücü  Şehidimiz Lütfi ÖZDEMİR , Dualarla Anıldı.

Şehadetinin 45. Yılında Ülkücü  Şehidimiz Lütfi ÖZDEMİR , Dualarla Anıldı.

Abdullah UYSAL / anamur postası ( 18 Mayıs 2024 )

1954 yılında Anamur-Kalınören Mahallesinde dünyaya gelen İlk ve orta öğrenimini Anamur’da tamamladıktan sonra, Ankara Yükseliş Devlet Mimarlık ve Mühendisliği bölümünü kazanan  , Etlik Polisevleri semtindeki öğrenci evinde  ders çalışırken , 15 Mayıs 1979 ‘da evinin penceresinden militanlar tarafından ateş açılarak taranması sonucu  Anamur’lu Ülküdaşımız Lütfi ÖZDEMİR ve ev arkadaşlarından  Nurettin ÇETİN’i şehit düşmüş ,  Ömer İŞLER, Adem GÜMÜŞ ve Kamil BAĞCI ise  yaralanmıştı.

Şehadetinin 45. Yılında ülkücü  Şehidimiz Lütfi ÖZDEMİR , dualarla anıldı.

Şehidimiz Lütfi ÖZDEMİR , Ülkü Ocakları Anamur İlçe Başkanlığının düzenlediği ve Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Emre Celal GÜL , MHP Anamur İlçe Başkanımız  Sayın Mehmet YAYLA, Sendika Başkanları , geçmiş dönem Anamur Ülkü Ocakları Başkanımız Sayın Hüseyin BATUM , Ülkü Ocakları Anamur İlçe Başkanı Mehmet SATAR , yönetim kurulu üyeleri ve sevenlerinin katıldığı törende kabri başında dualarla anıldı.

Ülkü Ocakları Anamur İlçe Başkanı Mehmet SATAR törenden sonra yaptığı açıklamada ;Şehitlerimizin Emaneti Emanetimizdir !

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanımız Sayın Emre Celal GÜL, MHP Anamur İlçe Başkanımız Sayın Mehmet YAYLA, kıymetli Sendika Başkanlarımız ve geçmiş dönem Anamur Ülkü Ocakları Başkanımız Sayın Hüseyin BATUM ile birlikte Şehadetinin 45. Yılında Ülkücü Şehidimiz Lütfi ÖZDEMİR ‘in  ve babası merhum Ali ÖZDEMİR  amcamızın kabrini ziyaret ederek dualar ettik.

Daha sonra şehidimizin abisi  Latif ÖZDEMİR ve kıymetli ailesini ziyaret ettik , değerli büyüğümüze misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyor, sağlıklı bir yaşam diliyoruz. Kutlu davamızın yiğit kahramanlarını rahmetle anıyoruz.

Ruhları şad, mekanları cennet olsun. “ dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Azərbaycanda Rəsmi Say

Azərbaycanda Rəsmi Say

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster