reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 22 Eylül 2015 2095 Görüntüleme

Şafak Operasyonu’nda Gözaltına Alınanlar  Serbest Bırakıldı

Şafak Operasyonu’nda Gözaltına Alınanlar  Serbest Bırakıldı

Mersin’in Anamur İlçesi dün Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı ve Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün bazı adreslere eş zamanlı olarak Şafak Operasyonu’nu düzenledi.

Operasyon sonucunda Jandarma ve Emniyet ekiplerince yaklaşık 80 kişinin gözaltına alındığı iddia edildi.
Gözaltına alınan kişiler, savcılıktaki sorgulamalarının ardından bugün serbest bırakıldı.

Ne olmuştu?

Anamur’da, geçtiğimiz günlerde Çarıklar Mahallesi ve Ören Mahallesi TOKİ Mevkii’nde Hakkâri Dağlıca’da 16 askerimizin şehit edilmesi nedeniyle yaklaşık 2 bin kişi tarafından terör olayları protesto edilmiş ve bazı yollar kapatılarak lastik yakılıp eylem yapılmıştı.

Bütün bunlar olurken gözaltına alma olayları olmamış, olaydan 2 hafta sonra jandarma ve emniyet ekiplerinin olay yerinde çekilen görüntüleri incelemesi sonrasında eş zamanlı olarak dün bazı adreslere operasyon düzenlenmiş ve yaklaşık 80 kişinin gözaltına alındığı iddia edilmişti.

Gözaltına alınanlar serbest

Dün gözaltına alınan kişiler, bugün Anamur Adliyesi’ne getirildi. Gözaltına alınan kişiler, Anamur Adliyesi’ndeki savcılık sorgulamasının ardından serbest bırakıldı.

Aileler büyük sevinç yaşadı

Dün gözaltına alınan kişilerin aileleri ve vatandaşlar, yapılan bu operasyona tepki göstermişlerdi. Savcılıktaki sorgularının ardından bugün serbest bırakılan kişilerin aileleri, Anamur Adliyesi önünde büyük sevinç yaşadılar.

Neden gözaltına alındılar?

Jandarma ve Emniyet ekiplerinin dün farklı adreslerde gözaltına alınan kişilerin, yol kapatıp lastik yakmalarından dolayı gözaltına alındıkları kaydedildi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Anamur Belediyespor Şampiyon

Anamur Belediyespor Şampiyon

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster