reklam
reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 18 Temmuz 2020 204 Görüntüleme

SABAH 06:30’DA İSKELEDE BULUŞALIM

SABAH 06:30’DA İSKELEDE BULUŞALIM

Abdullah UYSAL / anamur  postası

Yarın ( 19 Temmuz ), Kahraman Kıbrıs Türk’ünün Kahraman Mehmetçiğimizle omuz omuza verdiği mücadelenin 46.Yılı münasebeti ile Anamur’dan başlayacak olan , İSTANBUL YILDIZLAR YÜZME SPOR KULÜBÜ’nden Mustafa ÖZER, Yrd.Doç.Dr. Uğur CANGEL ve Ali Rahim ŞİMŞEK’in organize ettiği ve FINA kurallarının uygulanacağı TÜRKİYE- KUZEY KIBRIS ULUSLARARASI 90 KM AÇIK SU MARATONUNU , BAYRAK TAKIMIMIZ ; Kürşat TÜZMEN ( Eski Bakan ve Milli Yüzücü ) , Ahmet NAKKAŞ ( Milli Yüzücü Dünya Master Yüzme Şampiyonu), Tarkan TÜZMEN ( Milli Yüzücü ) , Faruk İLGÜY ( Manş Denizinde Duble Yapan İlk TÜRK Sporcu ) , Osman AKKUŞ ( K.K.T.C. Milli Yüzücü , Manş Denizini Geçen İlk K.K.T.C. sporcusu ) , Doç.Dr. Kubilay ÇİMEN ( Öğretim Üyesi ) gerçekleştirecekler.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ, İlçemizden başlayacak olan TÜRKİYE- KUZEY KIBRIS ULUSLARARASI 90 KM AÇIK SU MARATONU etkinliğine tüm hemşerilerimi davet etti.

Başkan KILINÇ yaptığı davetinde ,” 5000 yıldır tüm yeryüzünde Vefalı Türk olarak anılan, gittiği her yere, ulaştığı tüm toplumlara, barış ve hoşgörüyü aşılayan aziz milletimiz, maalesef çiçek uzattığından taş yemiş, el verdiğinden ihanet görmüştür.

1900’lü yılların başında başlayan, 1960’larda katliama ve hatta soykırıma dönüşen Kıbrıs Olayları da bunlardan birisidir.

Kıbrıs’ta yaşayan Rumlar, kapı komşuları olan Türk vatandaşlarımıza zulmetmeye başlamış, insanlık tarihinin en acı katliamlarının faili haline gelmiş, bu caniliğin çığlıkları, Kıbrıs’a 70 km mesafede bulunan ilçemiz Anamur’da dahi duyulmuştur.

Ancak, 20 Temmuz 1974’de vefalı Türk adaya çıkmış, Kıbrıs Türklerine uygulanan soykırıma son verdiği gibi, tüm caniliklerine rağmen orada yaşayan Rumlara da insanlık dersi vermiş ve hem Rum kesiminin hem Türk kesiminin refahı için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığını tüm dünyaya resmen ilan etmiştir.

Hem 1974 Barış Harekatı’nda, hem harekat öncesi Kıbrıs’lı Türklere yardım ulaştırma konusunda jeopolitik bir öneme sahip olan ilçemiz Anamur’da, harekatın 46. yıldönümünde, İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü ile iş birliği yaparak, Devlet Eski Bakanımız Sayın Kürşat Tüzmen’inde yüzücü olarak katılacağı Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs’a etkinliğini yarın sabah saat 6:30’da Anamur İskelesi’nden başlatacağız.

Çığlıklarına kulaklarımızla şahitlik ettiğimiz, kurduğumuz Bayrak Radyosu ile gözü kulağı olduğumuz, Kıbrıslı Türklerin lideri olan Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Denktaş’ın adına şiirler yazdığı  Anamur’da, Kıbrıslı Türk kardeşlerimizin bu kutlu günü anısına gerçekleştireceğimiz, Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs’a etkinliğine tüm hemşehrilerimi davet ediyor,

Şanlı Bayrağımızı ve sporcularımızı uğurlamak üzere yarın sabah saat 06:30’da Anamur İskelesi’nde sizlerle buluşmayı diliyorum “ dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil