reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 13 Eylül 2015 2891 Görüntüleme

pkk’nın Kaçırdığı Polis Yapalak’tan Mektup Var

pkk’nın Kaçırdığı Polis Yapalak’tan Mektup Var

28 Temmuzda izin dönüşünde , Diyarbakır Lice’de teröristler tarafından kaçırılan polis memuru Sedat Yapalak’tan haber geldi.

Tam 47 gün önce teröristler tarafından  Diyarbakır Lice yolunda üç çocuğu ve eşinin yanından kaçırılan polis memuru Sedat Yapalak’tan haber var.

Pkk terör örgütü bilindiği gibi ağustos ayında Van’da 20 gümrük memurunu da kaçırmış ve bu memurlar İHD’nin girişimleri ile birkaç gün içinde serbest bırakılmış  ve tutuldukları Kuzey Irak’tan Türkiye’ye dönmüştü.

Polis memuru Sedat Yapalak’ta gümrük memurları ile beraber Irak’ın kuzeyinde tutulmakta idi.Yapalak ,  gümrük memurlarının serbest bırakılacağını anlayınca , bu memurlar arasında bulunan hemşerisi Hacı İcat’a ,eşine ulaştırılmak üzere bir not yazdı.

Yapalak’ın , kaçırılışının 39. gününde yazdığı mektup , gümrük memuru Hacı İnat’ın babası tarafından polis memurumuzun eşi Burcu Yapalak’a ulaştırıldı.

Yapalak yazdığı notta , “iyi olduğunu ,üç öğün yemek verildiğini,moralini sağlam tutmaya çalıştığını,çocuklarını ve onların baba demelerini çok özlediğini yazmış.İnşallah Kurban Bayramına gelirim ama gelemezsem de kurbanınızı mutlaka kesin yazan  Yapalak,babasının tavukların günde kaç yumurta verdiğini , biberleri ekip ekmediğini bile sormuş.İnşallah buradan sağ alim geleceğim ve bir daha sizi yalnız bırakmayacağım” diye yazmış..

Mektubu alan Burcu Yapalak , hem sevindi hem duygulandı hem de ağladı.

Anamur Postası olarak polis memuru Sedat Yapalak’ı bir önce aramızda görmek umuduyla,cenabı Allah yar ve yardımcın olsun diyoruz.

Kaynak : Tekeli ajans

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster