reklam
Ana Sayfa Gündem 14 Mayıs 2024 261 Görüntüleme

PKK Üyesi Kadın,Yurt Dışına Kaçma Planı Yaparken Yakalandı

PKK Üyesi Kadın,Yurt Dışına Kaçma Planı Yaparken Yakalandı

Abdullah UYSAL / Anamur postası ( 14 Mayıs 2024 )

Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozma suçundan aranma kaydı olan F.M. isimli kadın yurt dışına kaçma planı yaparken yakalandı.

PKK/KCK terör örgütü mensubu bir kadının Tarsus ilçesinde bir ikamette barındığı, işbirlikçi şahıslar aracılığı ile İstanbul iline gitmesi planlandığı şeklinde ihbar alındı.

Tespit edilen adrese 10.05.2024 günü operasyon yapıldı. 2015-2016 yıllarında Şırnak’ın İdil ilçesinde hendek-barikat olaylarında faaliyet yürüttüğü gerekçesiyle hakkında kovuşturma yürütülen ve Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozma suçundan aranma kaydı olan F.M. isimli kadın yakalanırken F.M.’ye  yer temin ederek barınmasını sağlayan N.İ. ve M.İ. isimli şahıslar da gözaltına alındı.

Yapılan tahkikatta, ceza alacağı düşüncesi ile yurtdışına kaçmayı planlayan F.M. isimli örgüt mensubu Mersin’e gelerek işbirlikçisi olduğu N.İ. ve M.İ. isimli şahıslarla buluştu. Onlar vasıtasıyla güzergâh ayarlandıktan sonra önce İstanbul’a akabinde de Edirne üzerinden yurtdışına kaçırılmasının planlandığı tespit edildi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster