reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 4 Temmuz 2015 2368 Görüntüleme

ÖZEL PARK YERİ AYIRAN İŞYERLERİNE CEZA

ÖZEL PARK YERİ AYIRAN İŞYERLERİNE CEZA

Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, yol kenarlarında duba, masa, sandalye veya benzeri eşyalarla kendilerine park yeri ayırmasına  yönelik gelen yoğun şikayetler üzerine , özellikle kendi araçları için duba ve benzer malzemelerle özel park yeri ayıran işyerlerine Karayolları Trafik Kanunu’nun 14. Maddesine göre 318 Lira para cezası uygulandı.

Manisa , Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yusuf Onat, Şehzadeler İlçe Emniyet Müdürü Nejdet Çoban, Yunusemre İlçe Emniyet Müdürü Vekili İdris Yıldırım ve beraberindeki polis ekiplerinin cadde ve sokaklarda yaklaşık 2 saat süren uygulamasında 17 işyerinin ceza kesti.

Uygulamada ayrıca, kaldırım üzerinde yayaların geçişi engelleyecek şekilde ürünlerini teşhir eden ve masa sandalye koyan işyerlerini de uyarıda bulunuldu.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yusuf Onat, amaçlarının yol kenarlarında keyfi olarak park yerlerinin ayrılmasının önüne geçmek olduğunu belirterek, “Bir çok işyeri kendi önündeki yol kenarı kendininmiş gibi görüp ya dubalarla, yada benzeri bir eşya ile park yeri olarak ayırıyor. Oraya başka bir vatandaşın aracını koymasına müsaade etmiyor. Böyle bir durum yoktur. Bununu cezası vardır. Gelen şikayetler yoğunlaşınca bizde böyle bir uygulama yapmaya başladık. Uygulamamızda ayrıca kaldırımlara da dikkat ediyoruz. Eğer kaldırımlarda yayaların geçişini engelleyecek ürünler varsa. O ürünlerin sahiplerine cezai işlem uyguluyoruz. Uygulamalarımız bundan sonra sık sık devam edecek” diye konuştu.

Karayolları Trafik Kanunun 14. Maddesi şu hükmü belirtiyor, “Karayolu yapısı üzerine, trafiği güçleştirecek, tehlikeye sokacak veya engel yaratacak, trafik işaretlerinin görülmelerini engelleyecek veya güçleştirecek şekilde bir şey koymak, atmak, dökmek, bırakmak ve benzeri hareketlerde bulunmak,”

Kaynak:manisahavadisleri

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster