reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 8 Mayıs 2019 2634 Görüntüleme

ÖZDEMİR’den “ YİRMİ YILLIK ÖZLEM , ANAMUR BELEDİYE SPOR GERÇEĞİ “

ÖZDEMİR’den “ YİRMİ YILLIK ÖZLEM , ANAMUR BELEDİYE SPOR GERÇEĞİ “

Gazetemiz okuyucularından Fahi ÖZDEMİR’in “ YİRMİ YILLIK ÖZLEM , ANAMUR BELEDİYE SPOR GERÇEĞİ “ yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Fahri ÖZDEMİR yazısında ; 1982 Yılında kurulan Yeşil Beyaz Anamur spor, daha sonra Anamur Belediye Spor kulübü olan Anamur’un, Anamurlunun kulübü Anamur Belediye Sporun şu andaki durumundan, o güzel ve güzide şehrin bir çocuğu, neferi olarak kulübün içerisinde bulunduğu durumdan bahsetme gereği duydum.

Öncelikle bu kulübün kurulmasında çok emeği olan çok kıymetli büyüğümüz Sefa MERT’e, bugünlere gelmesinde yönetici, futbolcu ve taraftar olarak emeği geçenlerin hayatta olanlarına sağlık. sıhhat, mutluluk ve başarı, vefat etmiş olanlara da gani gani rahmet diliyorum.

Öncelikle bir şehrin takımı o şehre aittir. Şimdi Anamur belediye spor en başarılı dönemini o dönemin Belediye Başkanı Süreyya ÇELİK zamanında 3. Lige çıkması ve orada mücadele etmesiyle elde etmiştir.

O tarihlerde Üçüncü lige çıkmasında emeği geçen herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Merhum İsmet ARIKAN hocamızı ve kaptan Ergün BEDİR ve Gürbüz DEMİR’i rahmet, minnet, şükran ve Fatihalarla yad ediyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun.

Takımın başarıya ulaşması için öncelikle takımı yöneten yöneticiler sezon öncesinde oturur elde edilecek olan başarı ve hedefin adını koyar, planını, programını çizer teknik ekibini belirler, transferlerini ona göre yapar ve işe başta buradan başlar.

Sezon ortasında veya gerektiğinde her zaman yöneticiler, teknik ekip futbolcularla bir araya gelir durum değerlendirmesi yapar. Acaba koymuş olduğumuz hedefe doğru gidiyor muyuz, yoksa gidemiyor muyuz. Gidiyorsak aynı istikamette devam edilmesi gerektiğini sürekli gündemde tutması gerekmektedir. Şayet gitmiyorsa sebeplerini araştırmalı, bulmalı ve o hedeflenen başarıyı sekteye uğratan yerlere kökten neşteri vurmalı, yani hemen sıkıntının çözümünü bulmalıdır.

BAŞARIYA PROFOSYONEL LİGE ÇIKMAYA SUSAMIŞ ANAMUR BELEDİYE SPOR;

Maalesef Anamur spor üçüncü ligden büyük haksızlık ve ayak oyunlarıyla düşürüldü bunu hepimiz biliyoruz. Ancak kulüp ondan sonra bir daha istenilen başarıyı yakalayamadı.

Bence istenen başarıyı yakalayamamasının sebepleri nelerdir peki;

1- Yönetim ve koordinasyon eksikliği;
2-İyi yöneticilerin, kulübe adam gibi hizmet edenlerin diskalifiye edilmesi;
3-Yanlış transfer anlayışı.
4-Takımı özellikle son birkaç yıldır ehil ve liyakatli kişilerin yöneticilerin yönetmemesi. (Ehil ve liyakatten kastım insanların şahsiyetleri ve kişilikleri değil asla. Bir futbol takımını, kulübü futboldan anlayan, anlatabilen, enerji ve sinerjisi olan, enerji ve sinerjisini kaybetmemiş kişiler yönetmeli.) iş temini, makam ve mevki için laf olsun diye kişiler kulüp yönetimlerine getirilmemeli.
4- Spor kulüplerinin içerisine asla siyaset, görüş ve zihniyet farklılıkları sokulmamalı. Çünkü kulüpler her görüş ve düşünceden insanların takımıdır. Böyle olduğu takdirde asla başarı elde edilmez, edilemez.

İnişli çıkışlı grafikler başarı sayılmaz.
Bir yıl bal liginde, bir yıl süper amatör ligde mücadele etmek asla başarı değildir, başarı sayılamaz. 
Anamur Belediye Spor yıllardır aynı durumda. Şehrin takımı ve taraftarları artık Anamur Belediye Sporu profesyonel ligde görmek istemektedir, buda hakkıdır.

Önemli olan Süper Amatör ligde yenilmezlik rekoru kırmak değil (asla küçümsemiyoruz) önemli olan istikrarlı bir şekilde her yıl hedef bir üst lig olmalı, ya da aynı yerdeysen bile üst sıralarda yer alma için mücadele etmek olmalıdır.

Unutmayalım;

TAŞI DELEN SUYUN GÜCÜ DEĞİL DAMLALARIN DEVAMLILIĞIDIR.

Her yıl hedefini şampiyonluk ya da üst sıralarda mücadele etmek olarak belirleyen benim güzel ve güzide şehrimin takımı Anamur Belediye Sporun grubunda bulunduğu liglerde grubunu istenilen yerde bitirememek te, hedefine bir türlü ulaşamamaktadır. Bu durumda beni, bizleri Anamur’un evlatlarını derinden üzmektedir.

Şimdi Takımın durumu Anamur’un mülki amiri sayın kaymakam, sayın belediye başkanı ve şehrin ileri gelenlerinin katıldığı geniş bir toplantıda ele alınmalı hedef belirlenmeli, bu hedef doğrultusunda transferler yapılmalıdır. İşe şimdiden başlanmalıdır. Hedef belirlenirken takımı sırtlayacak başarıya taşıyabilecek, transfer konusu, daha doğrusu futbol konusunda kulübü başarıya taşıyabilecek olan, başarılara imza atmış Anamur sporda futbol oynamış, UEFA PRO LİSANSI 2.ve3. Profesyonel liglerde görev yapmış en son Anamur Spor’ u BAL ligine çıkarmış bilgi, birikim ve tecrübesi ,ve beyefendi kişiliğiyle bilinen Sayın Selahattin Şan hocamızın Anamur’da yaşamasını büyük bir şans olarak görüyorum. Onun görüş, öneri ve birikiminden faydalanılmalı ve teknik direktör olarak görevlendirilmelidir.  Kesinlikle hocamız daha önce olduğu gibi başarıya ulaştıracaktır.
Takımların, kulüplerin istenilen başarıyı ve hedefi yakalaması için şehrin, yönetimin, futbolcuların ve taraftarın inanmış ve adanmışlığı, maddi ve manevi desteği çok önemlidir. Bunlar olmalıdır. İşte başarı o zaman gelir.

Şimdi bana şunu diyenler olabilir;

Ya sen kimsin, necisin de Anamur Belediye Sporu eleştiriyorsun.

Ben yiğitler ve Yörükler diyarı Anamur’un sade bir vatandaşı ve o şehrin bir evladıyım.

Yani Yıllardır başarı ve profesyonel ligi özlemiyle yanıp tutuşan Yeşil-Beyaz ANAMUR BELEDİYE SPOR’a gönül vermiş sade bir Anamur’luyum.

Tek istek, dilek ve temennim şudur;

Yeşil-Beyaz Anamur Belediye Sporun sıkıntısız azimli, kararlı bir şekilde başarılı günlere kavuşmasını Cenabı Allah’tan temenni eder, tüm Anamur’a , Anamurlulara saygılar sunarım.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster