reklam
Ana Sayfa Gündem 16 Ağustos 2020 570 Görüntüleme

ÖREN SAHİLİNDE ” TEHLİKELİ BÖLGE ” LEVHASI

ÖREN SAHİLİNDE ” TEHLİKELİ BÖLGE ” LEVHASI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Anamur’da , son bir yılda 3 kişinin akıntıya kapılarak hayatını kaybetmesinin ardından Ören sahili tehlikeli bölge ilan edildi.

Anamur’un batısında bulunan Anemurium Antik Kenti ( Ören ) ‘de bulunan deniz feneri bölgesinde , son bir yıl içerisinde üç kişinin akıntıya kapılarak hayatını kaybetmesi üzerine bölgeye “ denize girmenin tehlikeli olduğunu “ gösteren uyarıcı levhalar dikildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Anamur Kaymakamız Mehmet Nuri BAŞARAN, ‘’Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bizim için çok önemli. Anamurlu vatandaşlarımız bu bölgenin akıntılı olduğunu denize girmenin tehlikeli olduğunu biliyor. Ancak Geçtiğimiz günlerde şehir dışından tatile gelen ve o bölgede denizin ve sahilin pırıltısına kapılarak, denize giren bir vatandaşımızın akıntıya kapılarak, hayatını kaybetmesi bizi derinden üzmüştür.

Bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmaması adına can güvenliği açısından Kaymakamlığımızın talimatı ile Müze Müdürlüğü tarafından vatandaşı uyarıcı tabelalar dikildi. Bizim için insan hayatı her şey den önemlidir, Anamur’lu kardeşlerimiz ve dışarıdan gelerek bölgemizde denize giren vatandaşlarımızın  can güvenliği için tedbirler alıyoruz, almaya devam edeceğiz’’  dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil