reklam
Ana Sayfa Gündem 26 Aralık 2015 2286 Görüntüleme

OKULUMUZUN ADINI GERİ İSTİYORUZ

OKULUMUZUN ADINI GERİ İSTİYORUZ

Mersin ili Anamur ilçesinde 47 yıldır Eğitim-Öğretim sürdüren Anamur Lisesinin,hem adının  hem de türünün değiştirilerek adının Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Okullarının adının değiştirilmesinden rahatsızlık duyan ve bir  sosyal paylaşım sitesinde “Okulumun Adını Geri İstiyorum” adı altında bir sayfa açan Anamur Lisesi mezunları ve öğretmenler tepkilerini dile getirmeye devam ediyor.Sayfada yapılan açıklamada

 “Açıldığı yıldan bu yana ANAMUR LİSESİ adıyla binlerce öğrenci mezun eden okulumuz Milli Eğitim Bakanlığının liseleri Anadolu lisesine dönüştürme projesiyle hem türü hem de adı değişti. Böylelikle ANAMUR CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ adını aldı. 
Adının cumhuriyet olmasından rahatsızlık duymuyoruz. Hatta bu bize gurur verir. Ancak yarım asır gibi uzun bir süre yine gururla taşıdığımız ANAMUR LİSESİ adının silinmesi sanki bir tarihin yok edilmesi anlamına geliyor. Sanki binlerce kişinin de geçmişi yok edildi. Bu nedenle eski adımızla yani ANAMUR LİSESİ adıyla yine Anadolu lisesi statüsünde eğitim vermeyi arzu etmekteyiz(Bunun örnekleri vardır). Bunun için kamuoyu oluşturmak grubumuzun tek amacıdır. Grubumuzun ikinci bir amacı yoktur” deniliyor.

Bizde Anamur Postası Gazetesi olarak bu düşünceyi destekliyor ve yarım asırlık okulumuzun adının geri verilmesini yetkililerden bekliyoruz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster