reklam
Ana Sayfa Gündem 15 Kasım 2019 1379 Görüntüleme

MUZ ÜRETİCİLERİNDEN MİGROS’A BÜYÜK TEPKİ !

MUZ ÜRETİCİLERİNDEN MİGROS’A BÜYÜK TEPKİ !

Abdullah UYSAL / anamur postası

Bugün MİGROS’ta , 1 Kg YERLİ MUZUN 9.95 TL yerine  3 TL’den satılması Anamur’lu muz üreticilerinin tepkisine neden oldu.

Serada yaklaşık 4.50 TL olan yeşil muzun,MİGROS’da 60 Lira ve Üzeri alışverişte Kg fiyatı 9.95 TL yerine , 3 TL’den ( 2 Kg ile sınırlı ) satılması muz üreticilerini kızdırdı.

Anamur’lu muz  üreticileri , MİGROS’un kampanyasının müşteriler için bir avantaj ve yerli muzu tatmak açısından bir fırsat  olmasına rağmen ,  bu kampanyaya TÜRKİYE’nin muz ihtiyacının büyük bir bölümünü sağlayan bölgenin de dahil edilmesine tepki gösterdiler ve bu tür indirimlerde bölge üreticilerinin korunması gerektiğini savundular.

Üreticiler,” biz serada 3 TL’ye yeşil muz satarken muzu 12.99 TL’ye satanlar, bugün biz serada muzu 4.40 TL’ye satarken 3 TL fiyat belirliyorlar. Oysa biz biz Migros yönetiminden sadece muz için değil , indirim yapılan ürünlerin yetiştirildiği bölgelerde üreticiye ve emeğe saygı göstererek, bu bölgelerin indirimden muaf tutulmasını beklerdik “ diye sitem ediyor.

Anamur’lu iş adamı ve muz üreticisi Ayhan TEMEL’de muz fiyatına tepki göstererek , “ İthal muzu 14.90 TL’ye satan Migros’un , YERLİ MUZU hem de muzun üretildiği ve serada 4.40 TL’ye satıldığı bölgede 3 TL’ye satması, müşteriye ve emeğine saygısızlıktır. Tamam indirim yapılsın vatandaş ucuz muz yesin , ama bunu yaparken belirlenen fiyat , en azından üreticilerin serada sattığı fiyat olmalı ve üreticinin emeğine saygı gösterilmeliydi.Eğer burada amaç vatandaşın ucuz muz yemesi ve üreticinin desteklenmesi ise, o zaman 12 ay boyunca YERLİ MUZUN fiyatını hal fiyatı + 1 lira yapsınlar. Hem vatandaş ucuz muz yesin,hemde üretici Migros’un üreticilere destek verdiğini görsün.” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Hazır Site by Uzman Tescil