reklam
Ana Sayfa Gündem 15 Kasım 2019 2392 Görüntüleme

MUZ ÜRETİCİLERİNDEN MİGROS’A BÜYÜK TEPKİ !

MUZ ÜRETİCİLERİNDEN MİGROS’A BÜYÜK TEPKİ !

Abdullah UYSAL / anamur postası

Bugün MİGROS’ta , 1 Kg YERLİ MUZUN 9.95 TL yerine  3 TL’den satılması Anamur’lu muz üreticilerinin tepkisine neden oldu.

Serada yaklaşık 4.50 TL olan yeşil muzun,MİGROS’da 60 Lira ve Üzeri alışverişte Kg fiyatı 9.95 TL yerine , 3 TL’den ( 2 Kg ile sınırlı ) satılması muz üreticilerini kızdırdı.

Anamur’lu muz  üreticileri , MİGROS’un kampanyasının müşteriler için bir avantaj ve yerli muzu tatmak açısından bir fırsat  olmasına rağmen ,  bu kampanyaya TÜRKİYE’nin muz ihtiyacının büyük bir bölümünü sağlayan bölgenin de dahil edilmesine tepki gösterdiler ve bu tür indirimlerde bölge üreticilerinin korunması gerektiğini savundular.

Üreticiler,” biz serada 3 TL’ye yeşil muz satarken muzu 12.99 TL’ye satanlar, bugün biz serada muzu 4.40 TL’ye satarken 3 TL fiyat belirliyorlar. Oysa biz biz Migros yönetiminden sadece muz için değil , indirim yapılan ürünlerin yetiştirildiği bölgelerde üreticiye ve emeğe saygı göstererek, bu bölgelerin indirimden muaf tutulmasını beklerdik “ diye sitem ediyor.

Anamur’lu iş adamı ve muz üreticisi Ayhan TEMEL’de muz fiyatına tepki göstererek , “ İthal muzu 14.90 TL’ye satan Migros’un , YERLİ MUZU hem de muzun üretildiği ve serada 4.40 TL’ye satıldığı bölgede 3 TL’ye satması, müşteriye ve emeğine saygısızlıktır. Tamam indirim yapılsın vatandaş ucuz muz yesin , ama bunu yaparken belirlenen fiyat , en azından üreticilerin serada sattığı fiyat olmalı ve üreticinin emeğine saygı gösterilmeliydi.Eğer burada amaç vatandaşın ucuz muz yemesi ve üreticinin desteklenmesi ise, o zaman 12 ay boyunca YERLİ MUZUN fiyatını hal fiyatı + 1 lira yapsınlar. Hem vatandaş ucuz muz yesin,hemde üretici Migros’un üreticilere destek verdiğini görsün.” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster