reklam
Ana Sayfa Gündem, Magazin 22 Nisan 2024 983 Görüntüleme

Muz Dalında Kuş Yuvasını Gören ÇELİK , Hasattan Vazgeçti

Muz Dalında Kuş Yuvasını Gören ÇELİK , Hasattan Vazgeçti

Abdullah UYSAL / anamur postası ( 22 Nisan 2024 )

Mersin ili Anamur ilçesinde kuşlar , bir serada muz dalına yuva yaptı.

Mersin ili Anamur ilçesinde kuşlar , bir serada muz dalına yuva yaptı.  Durumu gören sera sahibi Ziraat Mühendisi Özcan ÇELİK , kuş yuvasına ve yavrularına zarar gelmemesi için yetişmiş muz dalını kestirmemeye karar verdi.

Anamur, Ören mahallesi Kemer bölgesinde serası olan Ziraat Mühendisi  Ziraat Mühendisi Özcan ÇELİK , serada muz kestirirken muz dalının birinin üzerinde içinde yavrular olan kuş yuvası olduğunu fark ettiklerini ve yavruların zarar görmemesi için dalı kestirmekten vazgeçtiğini söyledi.

Sera sahibi Ziraat Mühendisi Özcan ÇELİK , ” serada yetişen muzlarımızı kesiyorduk. Dikkatle baktığımızda dalın arasında  içinde yavrular olan bir kuş yuvası gördük ve yetişmiş dalımızı kesmekten vazgeçtik. Bir gün bu yavru kuşlar yuvayı terk ederse bu muz dalını keserim, yok terk etmezlerse de yavrulara feda olsun kesmeyeceğim . Eğer bir yuva değil ayrı ayrı 30 yuva olsaydı 30’unu da kesmezdim , bu yuvanın ve yavruların bu serada olması aynı zamanda bu serada zirai ilaçların kullanılmadığını gösterir  “ dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, bu duyarlı davranışından dolayı Özcan ÇELİK ’i tebrik eder, bereketli kazançlar dileriz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster