reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 19 Şubat 2022 755 Görüntüleme

Muhtar AKSOY’dan BEDAVA ATA TOHUMU

Muhtar AKSOY’dan BEDAVA ATA TOHUMU

Abdullah UYSAL / anamur postası ( 19 Şubat 2022 )

Atalarımızdan bugüne kadar gelen ve hibrit ve GDO gibi ıslah çalışmalarına  maruz kalmamış yerli ve doğal tohumlarımızı tanımlarken  ” ATA TOHUMU ” olarak adlandırıyoruz.

Ülkemiz genelinde kaybolmaya yüz tutmuş bu tohumlarımızı çoğaltarak gelecek nesillere aktarma  çalışmaları devam etmektedir.

Bu çalışmalara bir örnekte yine Gözce Muhtarı Baran AKSOY’dan geldi.

Yine diyoruz çünkü bildiğiniz gibi bu güne kadar birçok projeye imza atarak  kitap – kırtasiye , kuaför , giyim , şemsiye , öğrencilerin yol paraları ve bedava mazot gibi birçok kampanyaya imza atan Gözce Muhtarı AKSOY , şimdi de Ata Tohumu DEKELİ SOĞANI GÜVERİNİ ücretsiz dağıtarak   bölge insanının sevgisini ve takdirini kazanıyor.

Gözce Muhtarı Baran AKSOY gazetemize yaptığı açıklamada ; ” Değerli vatandaşlarım araştırdık bulduk . 80li yılların Ana Ata tohumu DEKELİ SOĞANI GÜVERİNİ bulduk ve tüm mahallemize üretmesi için tohumluk getirdik

Muhtarlığımız tarafından ücretsiz dağıtılan DEKELİ SOĞANI GÖVERİNİ üretmek ekmek isteyen Gözceli vatandaşlarım muhtarlık ofisimizden alabilir .

Üretelim çoğaltalım bir evlekte sizin olsun inşallah saygılar selamlar diliyorum inşallah “ dedi.

Anamur Postası Haber Merkezi olarak , Gözce mahallesi Muhtarı Baran AKSOY’u bu örnek davranışından dolayı tebrik eder , başarılar dileriz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil