reklam
Ana Sayfa Gündem, Politika 25 Kasım 2019 1624 Görüntüleme

Mersin Milletvekili Olcay KLAVUZ;” Anamur ve Bozyazı’lı Muz Üreticilerinin Yanındayız

Abdullah UYSAL / anamur postası

24 Haziran 2018’de yapılan 27. Dönem milletvekilliği seçiminde Milliyetçi Hareket Partisinden Mersin  Milletvekili seçilen Olcay KLAVUZ’un Anamur ve Bozyazı’lı muz üreticilerinin sıkıntılarını  TBMM’sinde meclis gündemine taşıması  ve destek vermesi, muz üreticilerini umutlandırdı.

Mersin  Milletvekili  Olcay KLAVUZ konuşmasında, “ Türkiye’nin muz üretiminin yarısından fazlası Anamur ve Bozyazı ilçelerimiz tarafından karşılanmaktadır.

Muz üreticilerimizin yükünü hafifletmek için, örtü altı yetiştiriciliği yapan çiftçilerimizin kredi faizlerinin tekrar düşürülmesi ve ödeme kolaylığının sağlanması gerekmektedir.

Üreticilerimizin elektrik ve su abonelik işlemlerinde karşılaştıkları zorlukların kolaylaştırılması ve elektrik ve su gibi girdi yüklerinin azaltılması şarttır.

Kendilerini komisyoncu olarak gösteren aracıların WhatsApp üzerinden fiyat belirlemeleri ve fiyat üzerinde dalgalandırma yapılmasının muhakkak önüne geçilmelidir.

Naylon ve gübre fiyatları çok fazla artış göstermiştir,kışın gelmesiyle birlikte seralarda don başlamış ısıtma maliyetleri de artmıştır. Muz yetiştiricilerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtiyor, konuyu hükümetimizin dikkatine sunmak istiyorum  .Saygılar sunuyorum “ dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Anamur’da Elektrik Kesintisi

Anamur’da Elektrik Kesintisi

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster