reklam
Ana Sayfa Gündem 22 Haziran 2015 1875 Görüntüleme

Merhamet mi Yoksa Vicdansızlık mı ?

Merhamet mi Yoksa Vicdansızlık mı ?

Mersin ili Anamur ilçesinde okulların kapanması, sıcakların artması , Ramazan  ve yaylada tarla ve bahçelerde  iş zamanının gelmesiyle yaylaya göçlerde arttı.

Tabi ki yaylalara göçlerde , eşyalarımız kadar hayvanlarımızda ön plana çıkıyor. Gerek bu hayvanlarımıza yayladaki bizim gereksinimiz ve gerekse bunlara sahilde bakacak kimsenin olmaması bunlarında bizimle beraber yaylalara göçmesinde en büyük etken.

Yani saatlerce mesafedeki bir yaylaya göçüyorsanız ,orada aylarca kalacağınızdan bu süre zarfında kullanacağınız ve kullanabileceğiniz  tüm alet ve  edevatınızı da  yanınızda götüreceksiniz.

Başlıkta kullandığımız ve aşağıda yine görebileceğiniz bir resim takılmış objektiflere. yer Alaköprü civarı Tarih 21.06.2015Bu resim bir yayla göçüne ait, önde traktör ,traktörün römorkunda ev eşyaları ( Hatta bazen eşyaların yanına hayvanlarda bindirilir) ve en arkada kısa bir süre sonra kullanılacak olan patoz ( harman sürme makinesi ) makinesi. Yani anlayacağınız sanki bir tren vagonları gibi peş peşe dizilmiş römorklar.

Şimdi bu patoza dikkatli baktığımızda, patozun üzerinde birde kedi var ve bu kedi buraya bağlanmış. Bu kediyi burada görünce , Ne kadar merhametli bir adam,kendisi yaylaya göçüyor , kedisi sahilde aç susuz kalmasın diye traktöre almış götürüyor mu dersiniz yoksa ne kadar vicdansız bir adam, zavallı  hayvanı oraya bağlamış kilometrelerce yol gidecek eziyet ediyor mu dersiniz ?

Bana sorarsanız bana göre vicdansızlık, lütfen haberimizin altına yorum yazar mısınız ?

11214169_875048535866067_7042611202431819984_n kedi

 

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (2 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster