reklam
Ana Sayfa Gündem 29 Aralık 2020 171 Görüntüleme

LASTİK BOT İÇERİSİNDE 15 DÜZENSİZ GÖÇMEN ve 2 GÖÇMEN KAÇAKÇISI YAKALANDI

LASTİK BOT İÇERİSİNDE 15 DÜZENSİZ GÖÇMEN ve 2 GÖÇMEN KAÇAKÇISI YAKALANDI

Abdullah UYSAL / anamur postası

 Mersin açıklarında 23 Aralık saat 16 : 00 sularında  lastik bot içerisinde 15 düzensiz göçmen ile 2 göçmen kaçakçısı yakalandı.


Mersin Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre , 23 Aralık 2020 tarihinde saat 16.20’de, Mersin açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından bahse konu lastik bot içerisindeki 15 düzensiz göçmen ve 2 göçmen kaçakçısı şüphelisi yakalanmıştır.

Saat 16 : 30 sularında söz konusu bölgeye ulaşan ekipler, lastik bot içerisindeki 15 düzensiz göçmen ile 2 göçmen kaçakçısı şüphelisini yakalayarak gözaltına aldı.
Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığına bağlı TCSG-309 Bot Komutanlığı tarafından teslim alınan 15 düzensiz göçmen ile 2 göçmen kaçakçısı Bozyazı ilçesine getirildi. Haklarında yasal işlemlerin yapılması için 15 düzensiz göçmen ile 2 göçmen kaçakçısı Bozyazı İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplere teslim edildi.

Bozyazı  Emniyet Müdürlüğünde yapılan işlemlerin ardından 15 düzensiz göçmen Mersin İl Göç İdaresine teslim edilirken, R.Y. ve E.K. adlı iki göçmen kaçakçısı ise Anamur Adliyesine  sevk edildi.

Mahkemeye çıkarılan 2 göçmen kaçakçısından E.K. mahkemece tutuklandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil