reklam
Ana Sayfa Gündem 17 Şubat 2021 358 Görüntüleme

KOMŞU İLÇE ERMENEK’E GİRİŞ ÇIKIŞLAR KISITLANDI

KOMŞU İLÇE ERMENEK’E GİRİŞ ÇIKIŞLAR KISITLANDI

Abdullah UYSAL / anamur postası

Ermenek İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 17.02.2021 tarih ve 087 no’lu kararı ile komşu ilçemiz Ermenek’e giriş çıkışlar kısıtlandı.

  İLÇE UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU KARARI

 Ermenek İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Hacı Osman HÖKELEKLİ Başkanlığında, aşağıda isim ve imzaları bulunan üyelerin katılımı ile Kaymakamlık toplantı salonunda toplanmıştır.

 Konya/Mersin/Antalya’da son zamanlarda meydana gelen vaka artışının yaşanması, ilçemizin bu illerle sınır komşusu olması ve diğer illerde meydana gelen vaka artışı ile birlikte ilçemizde de vaka artışının önüne geçebilmek amacıyla 17.02.2021 tarihinden itibaren aşağıda belirlenen kararların alınması uygun görülmüştür.

  1. İlçemize zaruri hizmetler (tedarik zincirinin aksamaması amacıyla ticari faaliyetler yürütenler) ve transit geçişler ve aşağıda belirtilen durumlar haricinde girişlerin kısıtlanmasına.
  1. Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan.
  2. Vefat eden birinci ve ikinci derece yakınının cenazesine katılmak için ilçemize gelecek olanlar,
  3. İlçemizde kamu kurumlarına ve herhangi bir işte çalışıp diğer il ve ilçelerden günübirlik ilçemize giriş yapanlar,
  4. Yerleşim yeri adresi İlçemizde olanlar ve İlçemiz nüfusuna kayıtlı olanlar,
  5. Yukarıda belirtilen haller dışında zorunlu sebepler bulunması halinde ilçemize gelmek isteyenlerin Kaymakamlık Makamından izin alabilmelerine, Kaymakamlık Makamı tarafından zorunlu halin görülmesi halinde izin belgesi düzenlenmesine,
  6. Yukarıda belirtilen durumlar dışında ve izin almaksızın İlçemize giriş yaptığı tespit edilenlerin İl merkezinde bulunan yurtlarda 10 gün süreyle zorunlu izolasyona tabi tutulmasına,
  7. Bu kararların İlçemizdeki vaka durumuna göre 15 gün sonra yeniden değerlendirilmesine,
  8. Alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğinde idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına,

Oy birliği ile karar verilmiştir. dendi.

kaynak : www.ermenkinsesi.com

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil