reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, Politika, Teknoloji 6 Mayıs 2024 529 Görüntüleme

KIRATLI ; ” Taşucu – Çeşmeli Otoyolu Projesi 9 Farklı Noktada Devam Ediyor “

KIRATLI ; ” Taşucu – Çeşmeli Otoyolu Projesi 9 Farklı Noktada Devam Ediyor “

Abdullah UYSAL / anamur postası ( 6 Mayıs 2024 )

Yıllardır gündemde olan , yapımı ile ilgili ihale tarihleri belirlenen ancak daha sonra ertelenen TAŞUCU – ÇEŞMELİ Otoyolu projesinde çalışmalar 9 ayrı noktada devam ediyor.

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali KIRATLI: “Çeşmeli-Taşucu otoyol projesinin ilk etabı 9 farklı noktada devam ediyor ” dedi.

KIRATLI , ” 9 farklı noktada 400 emekçi kardeşimizin gayretleri ile yapımı devam eden 41 kilometrelik Çeşmeli-Kızkalesi etabında süre anlamında projenin önünde gidiyoruz. 41 kilometrelik Çeşmeli-Kızkalesi etabında 10 kilometrelik 7 tünelin yanı sıra 2,5 kilometrelik 5 viyadük ve 8 bağlantı yolunun çalışmaları devam ediyor. Bu proje de Mezitli Devlet Hastanesi gibi belirlenen tarihten önce tamamlanacak ” dedi.

AK Parti Mersin Milletvekili Ali KIRATLI ilçe ziyaretleri kapsamında Erdemli’de temaslarda bulundu. İlk olarak AK Parti Erdemli İlçe Başkanlığını ziyaret eden Ali KIRATLI’yı AK Parti İlçe Başkanı Serdal KAYA, parti yöneticileri ve çok sayıda partili karşıladı. İlçe binasında vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen KIRATLI, programına Erdemli’de yapımı devam eden projeleri yerinde inceleyerek devam etti.

İlçede yapımına yeni başlanan, yapımı devam eden ve tamamlanan projeleri yerinde inceleyen KIRATLI, ilk olarak İmam Hatip Lisesi inşaat alanını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Sonrasında Çeşmeli-Taşucu Otoban projesinin ilk etabı olan 41 kilometrelik Çeşmeli-Kızkalesi etabında devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Kıratlı, yüklenici firma yetkililerinden bilgi alarak incelemelerde bulundu.

“ÇALIŞMALAR TARİHE VE DOĞAL GÜZELLİĞE ZARAR VERİLMEDEN DEVAM EDİYOR”

Çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra açıklamalarda bulunan KIRATLI , “Şu anda ‘Bu proje yapılmaz, hayal’  denilen Çeşmeli-Taşucu Otoban projesinin Çeşmeli-Kızkalesi etabında yapımı devam eden T2 tünelinin önündeyiz. 41 kilometrelik Çeşmeli-Kızkalesi etabında 10 kilometrelik 7 tünelin yanı sıra 2,5 kilometrelik 5 viyadük ve 8 bağlantı yolumuz var. Mersinimizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan ve adeta Mersin’in olmazsa olmazı diyebileceğimiz bu proje kapsamında yapılan çalışmalarda hiçbir canlıya, tarihi sit alanlarına, ekosisteme ve doğal güzelliğe zarar verilmeden devam ettiğinin altını özellikle çizmek istiyorum.

“ÇEŞMELİ-KIZKALESİ ETABI BELİRTİLEN SÜREDEN ÖNCE TAMAMLANACAK”

Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğinin altını çizen KIRATLI , “2027 yılında bitmesi planlanan ve şu anda 9 farklı lokasyonda 400 emekçi kardeşimizin gayretleri ile yapımı devam eden 41 kilometrelik Çeşmeli-Kızkalesi etabında süre anlamında projenin önünde gidiyoruz. Kısa süre sonra hizmete açacağımız Çukurova Uluslararası Havalimanımız ile Çeşmeli-Taşucu Otobanı projesi birlikte ele alındığında Mersinimiz 321 kilometrelik sahili ile ülkemizin ve belki de dünyanın önemli turizm bölgelerinden biri olacaktır. Bu yatırımların Mersin’e kazandırılmasında emeği olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Ulaştırma Bakanımıza, milletvekillerimize , önceki dönem milletvekillerimize, bakanlarımıza,  tüm siyasi parti temsilcilerimize, yüklenici firmalarımıza ve en önemlisi tüm emekçi kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” dedi.

   

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster