reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 1 Mayıs 2018 2188 Görüntüleme

Kazakistan Yemekleri Anamur Zeytinyağı ile Lezzetlenecek

Kazakistan Yemekleri Anamur Zeytinyağı ile Lezzetlenecek

Yaklaşık iki yıl önce Anamur’da faaliyete geçen ve bölge halkını yağ çıkartmak için çevre ilçelere gitmekten kurtaran zeytinyağı fabrikası , şimdi de Kazakistan Mutfağını lezzetlendirmeye hazırlanıyor.

Anamur’da faaliyet gösteren Koç Zeytinyağı fabrikası , Kazakistan’a zeytinyağı ihracatına başlayacak. Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklama yapan Koç Zeytinyağı Fabrikası sahibi Adem Koç ; “ Bölgemizde üretilen zeytinlerden çıkardığımız zeytinyağını Kazakistan’a ihraç etmek üzere bir dizi temaslarda bulunduk. Kazakistan Büyükelçisi  Abzal Saparbekuly ve Kazakistan Cumhuriyeti Müsteşarı Arnur Mukhamet Karim ile yaptığımız görüşmeler neticesinde zeytinyağı ihracatı için  prensipte anlaştık. Kazakistan Tarım ve Hayvancılık Bakanı ile Büyükelçi,Ramazan Bayramı’nın arkasından,Anamur’da  konuğumuz olacak. Çevre ilçelerde fabrikalar zeytinyağını 9-12 lira arasında alırken biz 14 lira fiyat belirleyerek hem çiftçimizin yüzünü güldürdük hem de , bölgemizde zeytin üretimini teşvik etmiş olduk. Amacımız zeytin ve zeytinyağını muz ve çileğe alternatif bir ürün ve kazanç kapısı haline getirmek “ dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, Koç Zeytinyağı Fabrikasını bu girişimlerinden dolayı tebrik eder, bol kazançlı bir sezon dileriz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster