reklam
Ana Sayfa Gündem 3 Temmuz 2018 1975 Görüntüleme

Kamyondan Düşen Köpek Sürüklenerek Can verdi

Kamyondan Düşen Köpek Sürüklenerek Can verdi

Mersin´in Anamur İlçesi Ören Mahallesi  D-400 karayolunda arkasında ölmüş bir köpek sürükleyen kamyon Jandarma tarafından durduruldu.

Yoldan geçen vatandaşlar,köpeğin bu halini sosyal medyada paylaşınca bölgede sosyal infiale neden oldu.

Kamyonun sürücüsü 53 yaşındaki Sadık Yanmaz, kasada boyunlarından bağlı 14 köpekten birisi olduğunu,ve bunlardan birisinin kendisinin haberi olmadan atlamış olabileceğini söyledi.  Kendisinin bilinçli olarak şehir merkezlerinden böyle bir görüntü ile geçmesinin ve hayvana bu şekilde işkence etmesinin mümkün olmadığını söyleyen araç sürücüsü   ceza almaktan da kurtulamadı.  
Olay Anamur Jandarma Merkez Karakol Komutanlığına gelen bir ihbarla ortaya çıktı. Alınan bilgilere göre, 33 B 0748 Plakalı kamyonun arkasında sürüklenen bir köpeği gören vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi.Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekipleri,  kamyonu durdurarak soruşturma başlattı. Kamyon sürücüsü Sadık Yanmaz, köpekleri Mersin´in dağlık yerlerinden toplayarak üretilip yavrularını satmak için Antalya´ya götürdüğünü kasıtlı olarak köpeği sürüklenmediğini söyledi.  Bunun,yüklemeyi yapan kişinin ihmalinden kaynaklandığını kaydeden Sadık Yanmaz, olaydan kendisinin de üzgün olduğunu ifade etti.  Jandarma, diğer 13 köpeği Mersin Büyükşehir Belediyesi Bozyazı Hayvan Barınağına teslim etti.

Kamyoncunun, eksik evrak ve hayvan taşıma yetkisinin bulunmamasından dolayı Anamur İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bölge Trafik tarafından 4 ayrı ceza yazıldığı belirtildi. 

Kaynak: anamurekspres

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster