reklam
Ana Sayfa Gündem 8 Eylül 2019 1046 Görüntüleme

KALBİMİZ SİZİNLE , DESTEĞİMİZ SİZİNLE

KALBİMİZ SİZİNLE , DESTEĞİMİZ SİZİNLE

Abdullah UYSAL / anamur postası

Gözü yaşlı annelerin Diyarbakır’da hdp il binası önünde evlatlarına kavuşma nöbetinde  6. güne gelinirken , aile sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Diyarbakır hdp il binası önünde başlatılan ve 6. gününe geldiğimiz ve evladına kavuşmak isteyen gözü yaşlı anaların nöbetine katılan aile sayısı 14 ‘e  yükseldi .

Bugün Diyarbakır hdp il binası önüne gelen tiyatro, dizi ve aynı zamanda sinema oyuncusu olan  Ahmet YENİLMEZ  gözü yaşlı annelere desteğini açıkladı.

Bildiğiniz gibi Diyarbakır hdp il binası önünde gerçekleştirilen nöbette hemşerimiz Sedat YABALAK’ın teyzesi de bulunuyor.

 28 Temmuz 2015’de  izin dönüşünde , Diyarbakır Lice’de teroristler tarafından kaçırılan hemşerimiz polis memuru Sedat YABALAK’ın teyzesi de,Diyarbakır’da hdp il binası önünde yapılan oturma eylemine katıldı.

Bilindiği gibi 22 Ağustos tarihinde Oğlu Mehmet AKAR’ı istemek için Diyarbakır’da hdp il binası önünde Anne Hacire AKAR iki gün oturma eylemi yapmış ve güvenlik güçleri düzenledikleri operasyon ile Mehmet AKAR ( 21 ) kurtarmıştı.

Hacire AKAR’ın bu başarılı mücadelesini ardından harekete geçen  gözü yaşlı anneler,hdp Diyarbakır il binası önünde eyleme başladılar.

Eyleme katılan gözü yaşlı anne sayısı 10’a ulaşırken, aralarına 28 Temmuz 2015’de  izin dönüşünde , Diyarbakır Lice’de teröristler tarafından kaçırılan hemşerimiz polis memuru Sedat YABALAK’ın teyzesi Rahime UYMAZ’da  katıldı.

Mersin’in Anamur ilçesinden gelen Rahime UYMAZ ise yeğeni polis memuru Sedat YABALAK’ın (34), 28 Temmuz 2015’te Diyarbakır’ın Lice ilçesinde eşi ve 15 aylık kızının yanındayken teröristlerce alıkonularak kaçırıldığını söyleyerek, annesinin hastalığından dolayı oturma eylemine teyzesi olarak kendisinin katıldığını söyledi. Uymaz, yeğeninin nasıl kaçırıldığını şöyle anlattı:
“Diyarbakır Lice ilçesi yolunda özel aracında eşi ve çocuğunun yanından alındı. O gündür, bu gündür çocuğumuzun peşindeyiz ve haber alamıyoruz. Yardım bekliyoruz, sesimizi duyurmak istiyoruz. Anamur’dan geliyorum, annesi hasta olduğu için ben geldim. Kaçırıldığı zaman PKK üstlenmişti, kaçırıldıktan 6 ay sonra bir videosu yayınlandı, gayet ılımlıydı çocukların konuşması, tüm kayıpların yayınlanmıştı. Geçen yıl 8 Haziran’da bir görüntüsü daha yayınlandı. O gündür bu gündür daha haber alamadık ” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster