reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 17 Nisan 2019 1998 Görüntüleme

KAÇAK KAZI YAPANLAR SUÇÜSTÜ YAKALANDI

KAÇAK KAZI YAPANLAR SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Mersin´in Anamur ilçesinde Pullu mesire alanı olarak bilinen bölgede kaçak kazı yapıldığı ihbarı alan Jandarma,hemen harekete geçerek operasyon başlattı.

Olayda 5 kişi yakalandı. Alınan bilgilere göre, Bozyazı ilçe sınırında bulunan Pullu-2 Mesire alanı Dikilitaş mevkiinde kaçak kazı yapıldığı bilgisini alan Anamur Polisi, Cumhuriyet Başsavcısının talimatıyla harekete geçen emniyet güçleri önce kazı alanını tespit etmek için iki polis ile Pullu-1 mevkiinden dalgıç kıyafetli olarak zıpkınla balık avcısı görünümünde denize girerek , Dikilitaş mevkiine kadar yüzdüler. Ekipler kaçak kazı yapılan noktanın tespitini yaptıktan sonra, 3 günlük bir takip başlattılar. Takip sırasında geceleri gece görüş dürbünü yardımı ile gözetleme yapan ekipler, kazı yapan şahıslar ve gözcülük yapan iki aracı tespit ettikten sonra iki aşamalı bir operasyon başlattılar. Operasyonun birinci aşamasında hazırlıklar yapıldı, ikinci aşamasında ise uygulamaya geçildi. Buna göre 14 Nisan 2019 günü Saat:23:00 sıralarında İlçe Emniyet Müdürünün emri ile operasyonun başlatıldı
Silahlı Gözcüleri bile varmış
Kaçak kazı yapanların silahlı gözcülerine karşı ekiplerin sızma hareketi yaptıkları öğrenildi.  Alınan bilgilere göre, Pullu-2 mevkiine 10 kişilik yaya kuvvet ormanlık alandan sızma yaparak kaçak kazı yapılan alana intikal etti. Aynı anda 6 ekipte D-400 karayolu üzerinden mesire alanı girişinde gözcülük yapan şahısları etkisiz hale getirerek kazı alanına girdi. Bozyazı Jandarma ve Sahil Güvenlik görevlilerinin de destek verdiği operasyonla, kaçak kazı yapan şahıslar kıskıvrak suçüstü yakaladılar. 
Operasyon sonucunda mesire alanı girişinde gözcülük yapan 1993 doğumlu F.Y. isimli şahıs, kazı alanında bulunan 1986 doğumlu F.Y.( üzerinde bir adet Sig Sauer marka ruhsatsız tabancayla beraber), 1990 doğumlu M.A. 1999 doğumlu T.D. 1992 doğumlu H.Y. 1986 doğumlu C.A. 1983 doğumlu M.A. 1968 doğumlu M.S.Y isimli şahıslar etkisiz hale getirilerek yakalandılar. kazı alanında ise,  bir adet jeneratör, kazı işlerinde kullanılan 2 adet hilti, kürek, kova, merdiven, halat, çekiç, murç, hortum ve F.Y isimli şahsın evinde yapılan aramada 2 adet ruhsatsız pompalı tüfek ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak : aekspres.com

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster