reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 22 Eylül 2021 320 Görüntüleme

Jandarmadan Toplu Taşıma Araçlarına Sivil Denetim

Jandarmadan Toplu Taşıma Araçlarına Sivil Denetim

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler sivil olarak bindikleri şehirlerarası yolcu otobüslerinde , servis araçlarında , özel halk otobüslerinde ve köy minibüslerinde emniyet kemeri, sosyal mesafe ve maske denetimleri yaptı.

Jandarmadan Toplu Taşımada Sivil Denetim; İl genelende okul servis araçları ile şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araçların karıştığı trafik kazalarını engellemek, vatandaşların güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak maksadıyla Mersin İl Jandarma Komutanlığında görevli trafik personeli tarafından sivil kıyafetli ve yolcu olarak denetim gerçekleştirildi. Sivil görünümlü Jandarma personeli tarafından 5 Şehirlerarası yolcu otobüsü, 62 servis aracı ve 31 köy minibüsü denetlendi.

Yapılan denetimlerin sonunda araç sürücüleri ve yolcular emniyet kemeri takmaları ve kurallara uymaları konusunda uyarıldı.

Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan “Trafik Güvenliği Eylem Planı” kapsamında ilimizde trafikten kaynaklı can kayıplarını ve yaralanmaları en aza indirmek için her türlü tedbir, denetim ve bilgilendirme faaliyetleri arttırılarak devam edileceği bildirildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil