reklam
Ana Sayfa Gündem 2 Eylül 2015 1911 Görüntüleme

Jandarma İnsan Tacirlerini Yakaladı

Jandarma İnsan Tacirlerini Yakaladı

Mersin´in Anamur İlçesi Demirören Mahallesi Bademiçi Sahili´nde İtalya´ya gitmek için bekleyen 31 kaçak ve kaçakları Anamur´da getirdikleri iddia edilen 3 kişi olmak üzere toplam 34 kişi, Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı. 

Elde edilen bilgilere göre, Demirören Mahallesi Bademiçi Sahili´nden denize açılan bir balıkçı, kıyıda gördüğü bir gruptan şüphelenerek durumu jandarmaya bildirdi.

Olay mahalline giden jandarma ekipleri, bekleyenlerin Suriye´den geldikleri bir gemiden inip İtalya´ya gitmek üzere Kıbrıs´tan gelecek başka bir gemiyi bekleyen Suriyeliler olduğunu belirledi.

Minibüsle, Demirören Jandarma Karakolu´na götürülen 31 Suriyeli, yapılan işlemlerin ardından Mersin Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü´ne gönderildi.

Kaçak göçmenleri Anamur´a getirdikleri şüphesi ile 3 yabancı uyruklu şahıs, Anamur Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklanma talebi ile Anamur Sulh Ceza Mahkemesi´ne sevk edildi. Suriye uyruklu 1984 Doğumlu Mohammad Burhanaddın Shkayfe, Suriye uyruklu 1974 Doğumlu Muhammed El Muhammed, Kıbrıs uyruklu 1980 Doğumlu Hasan Elhabta, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak : aekspres.com

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

DRAGON ÇAYI ISLAH EDİLİYOR

DRAGON ÇAYI ISLAH EDİLİYOR

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster