reklam
Ana Sayfa Eğitim, Foto Galeri, Gündem 16.03.2015 2466 Görüntüleme

İl Halk Sağlığı Müdürü “Yok Diyor”, Ama

Mersin’de avukat Hüsnü Uysal ile Eşme Demir’in ardından Yaşar Küçükalıç’ın da art arda ölmesi ‘domuz gribi’ paniği yaratırken, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aytekin Kemik, yaşamını kaybeden vakalarda domuz gribi virüsüne rastlanmadığını belirtti. Ölümlerin bağışıklık sisteminin güçsüzlüğü ve diğer etkenlerden kaynaklandığını ifade eder Dr. Kemik, “Domuz gribi eski etkinliğini kaybetti. Normal griple aynı formatta gidiyor. Gribin, ölüm riski olan bir hastalık olduğunu biliyoruz. Grip yaşlılar ve çok küçük çocuklar için, şeker, akciğer enfeksiyonu olan bir insan için, bir kanser hastası için veya başka ilaçlar kullanan insanlar için ölümcül bir hastalıktır. Şimdiye kadar alınan örneklerde domuz gribi virüsüne rastlanmadı. Bugüne kadar domuz gribi üremiş hiçbir vakamız yok” dedi.

Öte yandan Mersin Devlet Hastanesi’nde yaşamını kaybeden Yaşar Küçükalıç’ın cenazesi de toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim edildi.

Cenazeyi teslim alan eniştesi Mustafa Taşkın, “Biz cenazemizi alırken söylenen şey; ‘Cenaze açılmayacak, defnedecek olan insan tedbirini alacak, sizinle temas etmeyecek, cenaze başka araba siz başka araba ile gideceksiniz’ dediler. Bu durum yeterince şüphe yaratıyor. Önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

Küçükalıç’ın cenazesi toprağa verilmek üzere Anamur’a götürüldü.

TASKIN

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster