reklam
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 11 Ocak 2017 3400 Görüntüleme

Hortumun Bilançosu Ağırlaşıyor

Hortumun Bilançosu Ağırlaşıyor

Mersin ili Anamur ilçesinde akşam saatlerinde ( 10.01.2017 )  yaşanan hortum olayı seralara zarar verdi.

Anamur Ören mahallesi Karatefek mevkiinde akşam saatlerinde yaşanan hortum,geçtiği yeri yerle bir etti.Onlarca sera ve ev hortumdan zarar gördü.Ancak hortumun akşam yaşanmış olması zararın boyutunu gizliyordu

Bu sabah havanın aydınlanmaya başlaması ile ağır bilançoda ortaya çıkmaya başladı.

Anamur Ören mahallesi Karatefek mevkiinde başlayan hortum , Taşköprü,Kızılaliler ve Kalınören mahallelerinde de etkili oldu.Yaklaşık 400 dönüm sera hortumun etkisi ile  yerle bir olurken , bazı evlerde zarar gördü.Tek tesellimiz yaşanan hortum olayında can kaybının olmaması oldu.

Aynı saatlerde Bozyazı ilçesinde yaşanan hortumda da yaklaşık 15 sera zarar gördü.

Doğal afet yaşanan bölgede İlçe Tarım Müdürlüğüne bağlı 4 ekip hasar tespit çalışması yaparken,yaklaşık 10 ekipte enerji nakil hatlarında meydana gelen hasar ve arızayı gidermeye çalışıyor.

Ak Parti Anamur ilçe başkanı M. Feyzullah Yılmaz afet bölgesinde yaptığı açıklamada, ” Yaklaşık bir ay öncede ilçemizde bir hortum olayı yaşanmıştı bu ikincisi oldu.Bölgede incelemelerimizi ve çalışmalarımızı yapıyoruz.Elde edeceğimiz bilgi ve belgelerle bölgemiz milletvekillerini ve bakanlığımızı yaşanan hortum olayı ile ilgili olarak bilgilendireceğiz.Afetten zarar gören tüm üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ” dedi.

Anamur ilçe Tarım Müdürü Hüseyin Niyazi Sarıoğlu , ” Yaşanan hortum olayında zarar gören üreticilerimizin hasar tespitleri 4 ayrı ekibimiz tarafından yapılmaktadır.Ancak zarar gören üreticilerimizin müdürlüğümüze mutlaka dilekçe ile de müracaat etmeleri gerekmektedir.Zarar gören tüm çiftçilerimize geçmiş olsun ” dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak,Karatefek mevkiinde başlayan , Taşköprü ve Kızılaliler ve Kalınören mahallelerinde de etkili olan hortumdan zarar gören üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

 

 

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site apk Uzman Tescil