reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 11 Mayıs 2020 674 Görüntüleme

HEMŞERİMİZ YAŞAR ; KIRIKKALE MÜFTÜSÜ OLDU

HEMŞERİMİZ YAŞAR ; KIRIKKALE MÜFTÜSÜ OLDU

Abdullah UYSAL / anamur postası

Kırıkkale Müftüsü Şahin YILDIRIM’ın Erzurum Müftülüğüne atanmasının ardından, boş kalan Kırıkkale Müftülüğüne hemşerimiz  Hasan Hayri YAŞAR atandı.
Cumhurbaşkanlığı imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre, Kırıkkale Müftüsü Şahin YILDIRIM’ın Erzurum Müftülüğüne atanmasının ardından boş kalan Kırıkkale Müftülüğüne , İzmir Konak ilçesinde müftülük görevi yapan hemşerimiz Hasan Hayri YAŞAR atandı.

HASAN HAYRİ YAŞAR KİMDİR?
1962 yılında Mersin ili Anamur Kızılaliler  Köyünde dünyaya geldi. İlk ve Orta öğretimini Anamur’da tamamladı, İmam Hatip Lisesini Mersin’de bitirdi. Anamur Bozdoğan Köyü Mamure Kalesi Cami İmamı olarak göreve başladı. 1986’da Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girdi ve aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşavirliğinde memur olarak görev aldı. 1988-1990 yıllarında Amasya ili Göynük ilçe Vaizi olarak görev yaptı. 1990’da Bitlis Hizan Müftüsü olarak atandı. Burada görevli iken Almanya Münih’te din görevlisi olarak görevlendirildi. Almanya dönüşünde Sivas Doğanşehir Müftüsü olarak atandı. Daha sonra Mersin Aydıncık Müftülüğü, Gaziantep Şahinbey Müftülüğü yaptı. Almanya Berlin Büyükelçiliğinde dört yıl Din Hizmetleri Ataşesi olarak görev yapan Yaşar, 2012 ila 2017 yılları arasında Manavgat Müftüsü olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Yaşar, son olarak 16 Mart 2017 tarihinden bu yana  İzmir ili Konak ilçe Müftüsü olarak görev yapıyordu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Annesinin Acısına Dayanamadı

Annesinin Acısına Dayanamadı

Hazır Site by Uzman Tescil