reklam
Ana Sayfa Gündem 5 Eylül 2019 2913 Görüntüleme

Hemşerimiz Sedat YABALAK’ın teyzesi de Diyardakır’da

Hemşerimiz Sedat YABALAK’ın teyzesi de Diyardakır’da

Abdullah UYSAL / anamur postası

 28 Temmuz 2015’de  izin dönüşünde , Diyarbakır Lice’de teroristler tarafından kaçırılan hemşerimiz polis memuru Sedat YABALAK’ın teyzesi de,Diyarbakır’da hdp il binası önünde yapılan oturma eylemine katıldı.

Bilindiği gibi 22 Ağustos tarihinde Oğlu Mehmet AKAR’ı istemek için Diyarbakır’da hdp il binası önünde Anne Hacire AKAR iki gün oturma eylemi yapmış ve güvenlik güçleri düzenledikleri operasyon ile Mehmet AKAR ( 21 ) kurtarmıştı.

Hacire AKAR’ın bu başarılı mücadelesini ardından harekete geçen  gözü yaşlı anneler,hdp Diyarbakır il binası önünde eyleme başladılar.

Eyleme katılan gözü yaşlı anne sayısı 10’a ulaşırken, aralarına 28 Temmuz 2015’de  izin dönüşünde , Diyarbakır Lice’de teroristler tarafından kaçırılan hemşerimiz polis memuru Sedat YABALAK’ın teyzesi Rahime UYMAZ’da  katıldı.

Mersin’in Anamur ilçesinden gelen Rahime Uymaz ise yeğeni polis memuru Sedat YABALAK’ın (34), 28 Temmuz 2015’te Diyarbakır’ın Lice ilçesinde eşi ve 15 aylık kızının yanındayken teröristlerce alıkonularak kaçırıldığını söyleyerek, annesinin hastalığından dolayı oturma eylemine teyzesi olarak kendisinin katıldığını söyledi. Uymaz, yeğeninin nasıl kaçırıldığını şöyle anlattı:
“Diyarbakır Lice ilçesi yolunda özel aracında eşi ve çocuğunun yanından alındı. O gündür, bu gündür çocuğumuzun peşindeyiz ve haber alamıyoruz. Yardım bekliyoruz, sesimizi duyurmak istiyoruz. Anamur’dan geliyorum, annesi hasta olduğu için ben geldim. Kaçırıldığı zaman PKK üstlenmişti, kaçırıldıktan 6 ay sonra bir videosu yayınlandı, gayet ılımlıydı çocukların konuşması, tüm kayıpların yayınlanmıştı. Geçen yıl 8 Haziran’da bir görüntüsü daha yayınlandı. O gündür bu gündür daha haber alamadık ” dedi.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster