reklam
Ana Sayfa Gündem 4 Ağustos 2021 559 Görüntüleme

Hemşerimiz KILINÇ Tümgeneralliğe Yükseldi

Hemşerimiz KILINÇ Tümgeneralliğe Yükseldi

Abdullah UYSAL / anamur Postası

Yüksek Askeri Şura ( YAŞ ) toplantısı Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Başkanlığında toplandı.

Başkan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından onaylanan YAŞ kararları kapsamında , TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN yeni kademesinde Kara Kuvvetleri Komutanı Musa AVSEVER olurken , yeni terfiler ile 240 olan general ve Amiral sayısı da 266 ‘ya yükseldi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığında görev yapan hemşerimiz Dr. Tuğgeneral  Sebahattin KILINÇ’ın rütbesi YAŞ kararı ile Tümgeneralliğe yükseltildi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, Dr. Tümgeneralliğe yükselen hemşerimiz Sebahattin KILINÇ’ı tebrik eder , başarılarının devamını dileriz.

Sebahattin KILINÇ, 1969 yılında, Anamur Lenger köyünden Ali ( Marangoz Ali ) ve Fatma  KILINÇ çiftinin, dördüncü ve en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu Cengiz Topel ilkokulunda, orta ve lise öğrenimini Anamur Lisesinde 1986 yılında tamamlayan KILINÇ , Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmasına rağmen, Kara Harp Okulunu tercih etti.

1990 yılında Kara Harp Okulundan Muhabere Teğmen olarak mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde görev yapan KILINÇ, Silahlı Kuvvetler Harekat Merkez Komutanlığı’nda  (SKHM) görev yaparken, 30 Ağustos 2018 tarihinde Tuğgeneralliğe terfi ettirilmişti. 4 Ağustos 2021 tarihinde ise Askeri  Şura Kararı ile Tümgeneralliğe terfi ettirilen KILINÇ , evli ve bir çocuk babası.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

Anamur’da Elektrik Kesintisi

Anamur’da Elektrik Kesintisi

Hazır Site by Uzman Tescil