reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem, Teknoloji 8 Ekim 2023 535 Görüntüleme

Hemşerimiz KAYFECİ ; “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları ” Listesinde

Hemşerimiz KAYFECİ ; “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları ” Listesinde

Abdullah UYSAL / anamur postası  ( 8 Ekim 2023 )

Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof. Dr. Muhammet KAYFECİ , “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesine girmeyi başardı.

Bozyazı Dereköy Mahallesinden Hüseyin ve Havva KAYFECİ çiftinin 5 çocuğundan biri olan Prof. Dr. Muhammet KAYFECİ , “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesine girmeyi başardı.

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan Stanford Üniversitesi tarafından Elsevier veri tabanında yayınlanan ve 2022 alıntı yılına göre, ilk yüzde 2’lik dilimde bulunan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesi, “kariyer boyu etki” ve “yıllık etki” olarak iki kategoride hazırlandı.

 

22 anabilim dalı ile 174 alt bilim dalında dünyadaki bilim insanlarının yer aldığı listede “nitelikli yayın sayısı”, “yayınlara yapılan atıflar”, “h-indeksi”, “hm-indeksi” gibi göstergeler dikkate alınarak hazırlanan “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer aldı.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak , “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesine girmeye hak kazanan Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof. Dr. Muhammet KAYFECİ’yi tebrik eder  , başarılarının devamını dileriz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster