reklam
Ana Sayfa Foto Galeri, Gündem, Magazin 2.03.2015 2193 Görüntüleme

Hayvanseverler Basın Açıklaması’nda Biraraya Geldi

Mersin’in Anamur İlçesinde  Anamurda yaşayan tüm çevre ve hayvan dostları adına oluşturulan çevre insiyatifinin gerçekleştirdiği ‘Can dostuma dokunma’  adlı yürüyüşte ilginç bir gelişme yaşandı.  Geçtiğimiz günlerde öldürülen bir anne köpeğin birlikte gezdiği Karlos insanlarla birlikte katıldığı yürüyüşte en önde yer aldı. Anamur Dragon Çayı kenarındaki yürüyüşe yaklaşık 50 kişi katıldı.

Hayvan severler yürüyüşleri sırasında oradan geçen bir gelin arabasını durdurarak eylemlerine destek istediler. Arabadan  inen gelin ve damat, eylemin maskotu ‘Karlos’u yanlarına alarak yürüyüşü desteklediler. Çevre İnsiyatifi Hayvanseverler Grubu üyesi Gazeteci Zümrüt Cömertler  köpeklerin öldürülmesinin altındaki asıl nedenin insanların hayvanlar konusunda bilinçsiz ve eğitimsiz olmasının yattığını, hayvan sevgisinin ilk ve orta öğretimlerin müfredatında ders olarak verilmesi gerektiğini savundu.  25 Şubat 2015 Çarşamba günü öldürülen köpeğin yavrularına Anamur Belediyesi sahip çıkmış, yavruları emzirecek anne bulunmuş, nakil merkezinde kaldıkları süreçte biberonla besleme yapılarak tutanakla Büyükşehir Belediyesinin hayvan barınağına gönderilmişti.

Çevre insiyatifi grubu sözcüsü Ayşen Belpınar, “Öldürülen köpeğimiz artık bardağı taşıran son damla oldu. Bu gezegeni paylaştığımız diğer canlılarla birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz.” Dedi.  Ayşen Belpınar’ın okuduğu basın bildirisi sırasında  ortaya konulan mobil hoparlör yürüyüşe katılan köpeklerin merak konusu oldu.

Ayşen Belpınar; Çevre ve hayvanlar, insandan ayrı düşünülemez. Her canlının yaşam hakkına saygı duymak hepimizin insanlık görevidir.” Dedi.  Ayşen Belpınar  bu vahşet hakkında Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu aracılığı ile suç duyurusunda bulunacaklarını da sözlerine ekledi. Belpınar anneleri ölen yavru köpeklere sahip çıkan Anamur Belediye’sine de teşekkür etti.

Ayşen Belpınar sorumluların bulunması için halkın Yerel Yönetime ve Emniyet Güçlerine destek olmasını istedi. Basın açıklaması sırasında köpekler ve insanların olduğu kalabalığın arasına uçup gelen küçük bir kanarya gözlerden kaçmadı.

Anamur Belediyesi çalışanları da Anamur Çevre İnsiyatifi’nin Basın Açıklaması’na katılarak destek verdi.

anamur_22250 anamur_22249 anamur_22247

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster