reklam
Ana Sayfa Eğitim, Gündem 8 Ağustos 2015 2066 Görüntüleme

Havai Fişekler ve Dilek Fenerleri Yasaklanmalı.

Havai Fişekler ve Dilek Fenerleri Yasaklanmalı.

Özellikle dilek fenerleri üç tarafı ormanlarla çevrili bölgemiz açısından çok büyük tehlike arz etmekte olup , İlçemiz sınırları içerisinde mutlaka ama mutlaka yasaklanmalıdır. Çünkü o fenerlerden bir tanesinin ormana inmesi ve ormanı yakmasının vebalini hiç kimse ödeyemez.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de açılışlarda, özel günlerde ve kutlamalarda sıkça kullanılan havai fişeğin zamansız ve uygunsuz şekilde kullanılması ,gecenin geç vakitlerinde atılması damda ve balkonda yatan vatandaşı rahatsız ederek , ilçe halkında korku, heyecan ve panik yaşanmasına sebep olmaktadır.

Belki sizin mutlu gününüz , siz bu mutlu gününüzü havai fişeklerle süslemek isteyebilirsiniz. Ancak aynı gün ve aynı saatte hastası olan , yaşlısı olan ,bebeği uyuyan veya sizin attığınız fişeklerden dolayı rahatsız olacak olan insanlar var.

Hele hele içerisinde bulunduğumuz şu hassas dönemde zamansız ve uygunsuz bir şekilde aniden patlayan bir havai fişekle oluşan gürültünün, halkımız üzerinde yapacağı ,korku ,heyecan ve paniği siz düşünün. Evet belki ikinci patlamada bunun bir havai fişek olduğunu anlayacaklar . Ancak , inanın eğer sizin eğlenceniz olmasa gecenin o saatinde fişek atan kişilere sizde kızarsınız.

Havai fişek bir güç göstergesi değildir, bir zenginlik göstergesi hiç değildir. Her atılan havai fişekte , o sesi duyan insanların “ Boşa giden paracıklar. Varıp ta karnım aç desen , bir ekmek parası desen vermezler” diye söylenmesini duysanız zaten bunu yapmazdınız.

İlçemiz genelinde insanları rahatsız etmekten başka hiçbir işe yaramayan bu havai fişek gösterilerinin yasaklanması için gerekli girişimlerin yapılmasını istiyoruz.

sinemagif

Yorumlar

Yorumlar (1 Yorum)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster