reklam
Ana Sayfa Gündem, Spor 21 Şubat 2021 214 Görüntüleme

Hasta ve Hasta Yakınları İçin ” SİZİN DE YATACAK YERİNİZ VAR “

Abdullah UYSAL / anamur postası

Mersin Büyükşehir Belediyesinin , “Dosthane Refakatçi Evi” ile hasta ve yakınlarının konaklama sorununu çözmeye devam ediyor. “Alo 185” ile iletişime geçen vatandaşlarımız  tüm hijyen kurallarının uygulandığı otellerde ücretsiz olarak ağırlanıyor.

Mersin ili Bozyazı ilçesinden Gürel BOLLUK şunları anlattı. “ 15 Şubat 2021 günü  Mersin Şehir Hastanesine bir hasta ve yakınını götürdüm . İşleri bitmedi ertesi güne MR ( Emar ) çekilmesi gerekiyordu ve Mersin’de kalmalıydık. Götürdüğüm hasta ve yakınının tek sıkıntısı akşam nerde nasıl kalacağımızdı.

Bozyazı ilçe başkanı Baykal ARIDENİZ bey bir sohbet esnasında ,” hastası olan olursa kalacak yer konusunda yardımcı oluruz “ demişti. Mersin Büyük Şehir Belediyesini aradım ve Hastamız olduğunu ve yarın MR çekileceği için Mersin’de kalmamız gerektiğini söyledim. Bize bir adres verdiler ve hemen verilen adrese vardık.

Bizi, verilen adreste kapıda Caner bey ve Sevda hanım karşıladı. Elimizdeki valizi hemen aldılar içeri davet edip , kahveniz nasıl olsun dediler. Kahvemizi yudumlarken kalacağımız odamızı gösterdiler. Az sonrada akşam yemeğimizi getirdiler. Sabah oldu kapı tık tık etti kahvaltımızda odamıza gelmişti. Yanımdaki hasta ve hasta yakını şarma şaşkın ben zaten şaşkın. Üstelik tüm bu hizmetlerde, hastaneye serviste ücretsizdi.

Böyle bir hizmeti sunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  Vahap SEÇER’e , bizleri böyle bir hizmetin varlığından dolayı bilinçlendiren CHP Bozyazı ilçe başkanı Baykal ARIDENİZ beye, bizi otelimizde  kapıda karşılayan Caner bey ve Sevda hanım’a ve tüm personele sonsuz teşekkür ediyorum. Alkışlanacak bir hizmet “ dedi.

Anamur Postası Haber Sitesi olarak, bu güzel “Dosthane Refakatçi Evi” hizmetinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  Vahap SEÇER’e ve personeline teşekkür eder, başarılar dileriz.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Hazır Site by Uzman Tescil